Przygotowanie grilla – o czym pamiętać?

Wraz z majem zaczynamy myśleć o przyjęciach wyprawianych w ogrodach. A jeśli maj – to i grill! Kiedy tylko nastaje majówka większość z nas nastawia się na wypoczynek w ciągu weekendu i na to, aby urządzić smacznego grilla dla bliskich. Aby jednak stał się on towarzyskim sukcesem musimy pamiętać, aby poza grillem przygotować odpowiednie narzędzia. Jakie?

Podstawą w grillowaniu jest stosowanie niewielkich tacek, szczególnie w przypadku niewielkich cząstek mięsa czy też warzyw. W przypadku pierwszych skapujący w żar tłuszcz wydobywa toksyczne substancje. Warzywa grillowane bezpośrednio na kratkach szybko przypalają się z wierzchu, jednak ich wnętrze pozostaje surowe i zimne. Zastosowanie tacek pozwoli na stopniowe i równomierne grillowanie potraw bez obawy, że zostaną one spalone. Tacki aluminiowe dostępne są w różnorodnych rozmiarach. Ważne jest także to, że w ich dnie znajdują się niewielkie otwory, którymi spływa sok oraz tłuszcz.

grill napoleon prestige

Profesjonalny grill ogrodowy Napoleon - seria Prestige

Poza tackami do grillowania konieczne będzie zakupienie również niewielkich patyczków do tworzenia szaszłyków. Możemy nabijać na nie warzywa, mięso. Patyczki wykonywane są z gładkiego drewna, przez co nie wpływają one w żaden sposób na smak grillowanych potraw.

Przybory do grillowania

Tak samo jak podkładki pod produkty spożywcze, tak ważne są odpowiednio dobrane przyrządy: szpikulce, łopatki, szczypce. Producenci oferują ich szeroki wybór – zanim jednak podejmiemy konkretna decyzję zwróćmy uwagę, z czego wykonana jest część metalowa. Najlepsza okaże się stal nierdzewna – nie tylko oprze się wnikaniu rdzy, ale też znacznie łatwiej przyjdzie nam ją czyścić. W przypadku wykorzystywania pędzli do smarowania mięsa (np. oliwą) najlepszym wyborem będą pędzle silikonowe. Są higieniczne, proste w czyszczeniu. Ciekawą opcją okażą się również tuby do wędzenia ryb. Nie zapomnijmy o nożach oraz deskach do krojenia!

Przybory do czyszczenia

Po zakończonym grillu warto wyczyścić urządzenie. Przydatne okażą się ścieraki, skrobaki oraz gąbki do czyszczenia rożen.
O przyborach do grilla czytaj więcej na gardenspace.pl.

https://herniatedlumbardisc.net https://jakategocena.pl/jak-efektownie-oswietlic-ogrod/ https://imerp.pl