Przyostnia rubinowa – piękna ozdoba każdego ogrodu

Klimat każdego ogrodu kształtują rośliny. To właśnie zadbane rabaty, misternie zaprojektowane klomby, posadzone za domem drzewka i bujne krzewy sprawiają, że możemy codziennie obcować z naturą bez konieczności opuszczania swojej posesji. Doskonałym uzupełnieniem kompozycji roślinnych są trawy ozdobne. Wśród ogromnej liczby gatunków szczególnie wyróżnia się przyostnia rubinowa. Co warto o niej wiedzieć? Czym charakteryzuje się efektowna roślina? Sprawdź!

 

Przyostnia rubinowa – królowa traw ozdobnych

Posadzona w ogrodzie przyostnia rubinowa doda naturalnej kompozycji delikatnego, oryginalnego wyrazu. Do największych atutów trawy ozdobnej bez wątpienia zaliczyć możemy bogate, wiechowate kwiatostany o różowo-rubinowej barwie i o delikatnej formie „mgiełki”. Wyrastają one w różnych kierunkach, dzięki czemu roślina jest niezwykle bujna. Przyostnia najpiękniej prezentuje się późnym latem, ponieważ właśnie wtedy kwitnie. W tym czasie osiąga około 60 cm wysokości.

Walory przyostni rubinowej nie ograniczają się do jej efektownego wyglądu. Popularności w  naszej szerokości geograficznej o zmiennej, lubiącej płatać figle pogodzie przysporzyła trawie jej odporność na mróz. Przyostnię możesz śmiało zasadzić już w październiku, bez obaw o to, że zima jej zaszkodzi. Trawa jest również odporna na zanieczyszczenia, dlatego często znajduje zastosowanie na miejskich skwerach.

 

Gdzie kupić przyostnię rubinową?

Nieocenionym źródłem inspiracji dla wszystkich osób pragnących zaaranżować piękny ogród jest Internet. W sieci, na przykład na stronie bilscy.info/trawy-ozdobne, znajdziesz ogrom różnorodnych roślin, dzięki którym Twój ogród stanie się rajskim, tętniącym życiem zakątkiem.

https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ live url https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/