Rattan - co warto o nim wiedzieć?

Rattan kojarzony jest przede wszystkim z meblami ogrodowymi czy też wielkimi koszami, które najczęściej umieszczany w łazienkach. Popularność tego tworzywa wychodzi jednak znaczne dalej. Rattan to pnącza rośliny rosnącej w Azji – cechuje się ona niebywałą trwałością, odpornością na uszkodzenia oraz elastycznością. Początkowo wykorzystywana była wyłącznie przez ludność azjatycką do wyrobu przedmiotów codziennego użytku. Współcześnie rattan jest chętnie wykorzystywany na całym świecie.

Zalety rattanu

Rattan jest trwały, elastyczny – dzięki temu możliwe jest tworzenie z niego najróżniejszych przedmiotów: stołów, krzeseł, pojemników, koszy. Rattan jest odporny na wilgoć, działanie wody – to sprawia, że chętnie ustawiamy meble rattanowe na balkonach, tarasach czy też w ogrodach. Rattan jest niezwykle prosty w utrzymaniu w czystości – jeśli meble ratanowe stoją w ogrodzie wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby oczyścić ich powierzchnię.

Jakie meble rattanowe najchętniej kupują Polacy? Bez wątpienia są to wspomniane wcześniej kosze (używane do przechowywania np. ręczników), krzesła rattanowe do sypialni – nierzadko kupowane w zestawie z niewielkimi stolikami. Popularne są również rattanowe zestawy umieszczanie w kuchniach.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://promyana-bg.org https://meblenaogrod.com.pl https://brittany-crepesandgalettes.com