Rodzaje kaw

Niezależnie od tego, czy mówimy o kawie włoskie, czy tureckiej, zawsze powinniśmy zacząć od omówienia dostępnych obecnie na rynku rodzajów kaw. Ich znajomość jest absolutną podstawą dla tych, którzy chcą pić świadomie wybraną kawę naprawdę doskonałej jakości.

Za jedną z najlepszych uważana jest obecnie kawa kenijska. Cechuje się ona niezwykle intensywnym aromatem, w którym wyraźnie wyczuwane są nutki owocowe. Kawa ta ma zrównoważoną moc. Podobnie jest z kwaskowatością, która nie wysuwa się na pierwszy plan.

Robusta jako znana kawa

Jedną z najbardziej znanych kaw jest kawa robusta. To dzisiaj kawa naprawdę wysokiej jakości. Uprawia się ją na Madagaskarze. To właśnie z niej można przygotować zachwycające głębią smaku włoskie cappuccino, które jest tak uwielbiane przez kobiety.

Na wyspie świętej Heleny produkuje się z kolei kawę ekologiczną. Podczas jej uprawy nie wykorzystuje się żadnych maszyn technicznych. To właśnie taki proces produkcji sprawia, że kawa ta charakteryzuje się bardzo wykwintnym smakiem. Wyraźnie dają się w niej wyczuć słodkawe nutu. Do tego dochodzi lekkie bądź średnie palenie, które sprawia, że kawa smakuje naprawdę wyjątkowo.

Innym dość znanym rodzajem kawy jest arabika, którą produkuje się w Brazylii. Występuje w wielu odmianach. Arabika to kawa o łagodnym i delikatnym smaku. Charakteryzuje ją również bardzo niska kwaskowatość.

Wymienione rodzaje kawy to oczywiście nie wszystko, co dzisiaj można znaleźć w sklepach. Uznać można je jednak za podstawowe. Z pewnością zna je każdy, kto uważa się za prawdziwego miłośnika tego czarnego napoju.

Więcej na sklep kawa ziarnista - Cafesilesia.pl

Tagskawa
https://wmkiw.pl https://artexint.com.pl https://andrzejurbanowicz.pl