Salon w skandynawskim stylu

Styl skandynawski szturmem opanował nasze mieszkania. Bez pamięci pokochaliśmy prostotę i naturalność charakterystyczną dla mieszkańców Północy. Remontując mieszkanie albo urządzając nowe gniazdko od podstaw, to właśnie meble i dodatki inspirowane skandynawską kulturą przykuwają największą uwagę. Jakich elementów nie może zabraknąć w salonie miłośnika hygge? Jakie akcenty są niezbędne, aby stworzyć ciepły, przytulny klimat? Sprawdź!

Kolory

Jeśli styl skandynawski to oczywiście biel! To właśnie neutralna, czysta barwa jest dominantą większości kompozycji. Biel uzupełniają inne barwy, przeważnie szarość, grafit oraz kolory o pastelowej, delikatnej tonacji. Na podłodze nie może zabraknąć jasnych, drewnianych paneli. W ostatnim czasie monochromatyczność rozbielonej palety często jest przełamywana mocniejszymi akcentami, na przykład czernią, turkusem albo brązem.

Dodatki

Wydawać by się mogło, że wnętrza urządzone na skandynawską modłę są zimne. Nic bardziej mylnego! Wręcz przeciwnie – w tego typu pomieszczeniach panuje ciepły klimat, dzięki któremu przebywanie w domu staje się czystą przyjemnością. Wszystko za sprawą dodatków. Ważnym dopełnieniem modnych sypialni i salonów są pledy, ramki na zdjęcia, świece, poduszki, wyraziste lampy oraz drobne ozdoby, które sprawiają, że aranżacja nabiera ciepłego i indywidualnego charakteru.

Szary narożnik i biała zabudowa – podstawa skandynawskiego salonu

Najważniejszą cechą mebli skandynawskich jest ich maksymalna praktyczność. W sercu aranżacji stanąć musi szary narożnik, który wygodnie ugości całą rodzinę oraz przyjaciół podczas wspólnego seansu filmowego przy grzanym winie. Meble skrzyniowe w salonie skandynawskim powinny być przede wszystkim lekkie i delikatne. Idealnie sprawdzą się tutaj modele z białej płyty meblowej. Na stronie gama-sklep.com znajdziesz wyposażenie, które pomoże Ci stworzyć wymarzony salon przypominający wnętrze szwedzkiej chatki.

https://mainejug.org/okna-drewniane-i-drewnopodobne-ktore-z-nich-sa-lepsze/ https://promyana-bg.org/kindergeld-czym-jest-i-komu-przysluguje/ https://elkbuntu.net