Skuteczne wentylowanie pomieszczeń w zakładach pracy

Bezpieczeństwo pracowników w czasie pracy jest priorytetem, szczególnie w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wybuchu, zatrucia gazem, gromadzenia się szkodliwych pyłów. Zabezpieczenie hal przetwórczych, pomieszczeń pracowniczych czy też wyrobisk kopalnianych należy do obowiązków pracodawcy. W tym celu stosowane są przede wszystkim nowoczesne systemy wentylacyjne, wspomagane pracą dodatkowych silników. Co warto wiedzieć o takich zabezpieczeniach? Czy są one wykorzystywane również w innych celach?

Wentylatory – poznaj ich zalety

Wentylatory przemysłowe stosowane są przede wszystkim w zakładach farmaceutycznych, galwanicznych, chemicznych, związanych z paszami dla zwierząt i nawozami sztucznymi. W zakładach tych osoby zatrudnione powinny posiadać ochronne stroje, to jednak nie wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo ich pracy. Stosowanie wentylatorów pozwala na wymieszanie powietrza, wypchnięcie trujących substancji z pomieszczenia oraz na zminimalizowanie ryzyka wybuchów. Najczęściej stosowanym ostatnim rozwiązaniem są wentylatory promieniowe. Są one cenione przede wszystkim ze względu na swoją niezawodność.

Producent wentylatorów promieniowych gwarantuje, że oferowane przez niego produkty są odporne na niskie i wysokie temperatury, dlatego wentylatory te mogą być stosowane zarówno w kopalniach, jak i laboratoriach gdzie wymagana jest niska temperatura. Co więcej: wentylatory mogą być wykorzystywane również do wyrównywania temperatury w pomieszczeniu – umieszczenie ich pod sufitem pozwala na przesuwanie ciepłego powietrza w dół i podnoszenie temperatury pomieszczenia, zapewniając pracownikom tym samym większy komfort.

Wentylatory promieniowe muszą być zabezpieczone przed działaniem korozji – w tym celu najczęściej ich powierzchnia jest proszkowana, przez co wydłuża się także ich żywotność.

https://2006badukleague.com/nowoczesna-stolarka-okienna-co-warto-o-niej-wiedziec/ https://jakategocena.pl/jak-efektownie-oswietlic-ogrod/ https://teamubezpieczenia.pl