Sprawdź co cię czeka na wyciecze do Japonii w 2017 roku

Sprawdź co cię czeka na wyciecze do Japonii w 2017 roku

Uduchowiona, pachnąca kwitnącą wiśnią, przywiązana do tradycji, a jednocześnie niesamowicie nowoczesna. Japonia to nie tylko tajemnicze gejsze i orientalne przysmaki, to inna rzeczywistość, której trzeba zakosztować. Kultowe miejsca i sztandarowe zabytki, takie jak Tokio, Kyoto i Nara, Hiroszima i Nagasaki – miasta symbole. Odważ się wybrać na Daleki Wschód i przekonaj się, że Japonia to magiczne miejsce! Jeśli sam nie masz pomysłu na to od czego zacząć zwiedzanie Japonii, oddaj się po prostu w ręce specjalistów, którzy przygotują za Ciebie cały plan wycieczki, jak na przykład LogosTour Biuro Turystyki.

Japonia wycieczka :

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Japonii.

Dzień 2 - Przylot do Tokio oraz popołudniowe zwiedzanie miasta.

Dzień 3 - Zwiedzanie Tokio, m.in.  Przejazd metrem do Asakusa, najstarszej dzielnicy Tokio. W planach również spacer po najelegantszej dzielnicy Tokio – Ginza, pełnej luksusowych sklepów, restauracji, barów.

Dzień 4 – Kolejny dzień w Tokio, a w planach np. wjazd na 45. piętro ratusza, skąd podziwianie panoramy wielomilionowej metropolii, czy przejazd rejsowym autobusem do Parku Narodowego Góry Fuji. Dla spragnionych dalszych atrakcji, możliwość rejsu stateczkiem po jeziorze.

Dzień 5 – Zwiedzanie Kamakura i spacer jego uliczkami, jak również wizyta w świątyni Kotokuin, gdzie stoi słynny, 11-metrowy posąg Buddy z brązu, do którego można wejść.

Dzień 6 – Kolejny dzień to odwiedzenie najważniejszych atrakcji zabytkowej miejscowości Nikko, czy czas wolny przy malowniczym wodospadzie Kegon.

Dzień 7 – W kolejnym dniu odkrywanie następnych atrakcji jak np. przejazd japońskim superexpressem, zwanym shinkansen, do miasta Hiroszima, a na miejscu spacer po Parku Pokoju założonym w pobliżu epicentrum wybuchu bomby atomowej.

Dzień 8 – Następnego dnia czekają na nas atrakcje takie jak:  zwiedzanie nowoczesnego muzeum poświęconego przyczynom i skutkom wybuchu bomby atomowej, czy  kolacja w orientalnym stylu. Wieczorem spacer do Dzielnicy Chińskiej.

Dzień 9 – Oglądanie specjalnego pokazu w centrum tkactwa, gdzie modelki prezentują piękne kimona. Po czasie wolnym w centrum, gdzie można nabyć wyroby japońskiej sztuki ludowej, kolacja złożona z japońskich przysmaków.

Dzień 10 – Zwiedzanie najsłynniejszych zabytków m.in. Złoty Pawilon Kinkaku-ji czy światyni Kiyomizu-dera, następnie spacer po nastrojowej dzielnicy gejsz – Gion. Możliwość obejrzenia przedstawienia w teatrze Gion Corner, gdzie poznamy tajniki ceremonii parzenia herbaty, sztukę układania kwiatów ikebana czy taniec gejsz.

Dzień 11 – Kolejnego dnia przed nami zwiedzanie Zamku Himeji – najpiękniejszego w Japonii, znanego też jako zamek Białej Czapli, czy spacer pod nowoczesną wieżę Sky Umeda (Floating Garden) i wjazd na jej szczyt, z którego rozpościera się widok na Osakę i okolice.

Dzień 12 – Ostatniego dnia zwiedzimy Inari i jedyny w swoim rodzaju chram Fushimi Inari z ok. 10 tys. czerwonych bram wotywnych – torii oraz miasto Nara, pierwszą stolicę Japonii i siedzibę dworu cesarskiego. Czeka nas także spacer po parku miejskim wśród poruszających się swobodnie, oswojonych jelonków.

Dzień 13 - Wylot z Japonii do Warszawy.

https://hankasa.com.pl https://rosequarterdevelopment.org https://orally.info