Stojak do serwisowania

Podczas naprawy roweru bardzo ważne jest to, aby został on położony w sposób umożliwiający bezproblemowy i swobodny dostęp do wszelkich istotnych elementów jego konstrukcji. Zdecydowanie skraca to bowiem jego serwisowanie. Chcąc ułatwić sobie zadanie, skorzystać możemy ze specjalnego stojaka rowerowego.

O czym mowa?

Mowa o jego wersji serwisowej, która wykorzystywana jest przede wszystkim w różnego rodzaju warsztatach, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zakupić go również do użytku domowego.

Omawiany stojak rowerowy przyjmuje postać pionową - zazwyczaj posiada on od dwóch do trzech nóżek, a także specjalny, obrotowy wysięgnik. Istotnym elementem omawianego sprzętu jest również odpowiedni element chwytający, dzięki któremu możemy dostosować pozycję roweru.

Wybór właściwego tworzywa

Chcąc zakupić tego typu stojak, powinniśmy zwrócić uwagę na jego solidność. Na rynku znaleźć można bowiem wiele tanich produktów, które po jednym-dwóch użyciach nadają się wyłącznie do wyrzucenia. Jeżeli chcemy uniknąć takiej sytuacji, decydujmy się na stojak rowerowy wykonany ze stali galwanizowanej i aluminium (mowa o łączeniach konstrukcji).

Warte uwagi są również jego nogi, które powinny być składane - wiele modeli umożliwia także ich rozłożenie, co również ułatwi nam zadanie. Sam wysięgnik obraca się zazwyczaj o 360 stopni.

Naprawa w każdych warunkach

Ponadto zainteresować powinniśmy się również wyposażeniem dodatkowym. Producenci bardzo często dołączają bowiem do zestawu między innymi pojemnik na narzędzia czy nawet same narzędzia. Dzięki temu dysponować będziemy zestawem kompletnym.

Serwisowy stojak rowerowy pozwoli nam wykonać wszelkie potrzebne naprawy, nie tylko w garażu, ale także chociażby na zawodach. Nie jest on zbyt ciężki, a niewielkie rozmiary sprawiają, że bez większych kłopotów przeniesiemy stojak w bagażniku naszego samochodu. Wszystko to sprawia, że naprawdę warto zainteresować się tego typu produktami, zwłaszcza gdy nasz rower służy nam do intensywnej bądź wyczynowej jazdy.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

https://absenting.com.pl/ubezpieczenie-motocykla-tylko-na-sezon/ Nowoczesna kuchnia czarna z drewnem Komoda łazienkowa