Stwórz inteligentny dom i zarządzaj nim z dowolnego miejsca!

Czy chciałbyś, aby Twój dom był jeszcze lepiej dopasowany do Twoich potrzeb? Współcześnie coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się domy inteligentne, w których mamy możliwość samodzielnie ustawiać najważniejsze dla nas parametry. Jak działają domy inteligentne? Co warto o nich wiedzieć?

Jak obsługiwany jest dom inteligentny?

Jeszcze kilka lat temu domy inteligentne wykorzystywały systemy kablowe. Aby stworzyć inteligentną konstrukcję konieczne było umieszczenie kabli wewnątrz ścian jeszcze w czasie budowy domu. Jeśli właściciel decydował się na system po budowie konieczne było kucie ścian! Obecnie problem ten został skutecznie wyeliminowany, gdyż systemy kablowe zostały wyparte przez bezprzewodowe czujniki. Czujniki montowane są na ścianach, przez co mogą komunikować się za pomocą wysyłanych sygnałów (np. radiowych). Sterowanie czujnikami jest niezwykle proste – można robić to ręcznie lub za pomocą dedykowanej aplikacji – każdy producent oferuje w tym celu swoje rozwiązanie. Jakimi parametrami możemy sterować? Zakres jest bardzo szeroki – od rolet zewnętrznych i zamków, poprzez media (zawory gazu, wody), aż po urządzenia takie jak ekspres do kawy.

Gdzie znajdziemy oferty systemów domów inteligentnych? Jednym z czołowych sprzedawców jest marka Ferguson, oferująca swoim klientom nie tylko szeroki wybór rozwiązań, ale i montaż.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy www.ferguson-digital.eu

https://medialdent.pl https://hexi-dump.org https://banbanbook.com