Stylizacja za pomocą karbownicy

Delikatne fale, drobne loczki i tak zwane karby, to efekty na włosach, które można uzyskać, używając urządzenia, jakim jest karbownica do włosów. Wiele z nich posiada kilka rodzajów płytek, by można było otrzymać różne rodzaje struktur włosa. Za pomocą karbownicy stylizuje się fryzurę na gorąco. W jaki sposób robić to bezpiecznie i jak wyglądać stylowo w takiej fryzurze?

Przygotowania do stylizacji

Przede wszystkim karbownica do włosów może być używana jedynie na zupełnie suchych włosach. W innym wypadku, nawet jeżeli będą chociaż trochę wilgotne, może to grozić znacznym pogorszeniem ich kondycji, ponieważ karbownica do włosów jeszcze bardziej je wysuszy. Przed pierwszym zastosowaniem sprzętu, należy się więc upewnić, że włosy zostały dobrze wysuszone.

Następnie trzeba je rozczesać i zastosować preparat do stylizacji na gorąco, który będzie chronił włosy przed zniszczeniami i spaleniem. Oczywiście, jeżeli używa się karbownicy do włosów okazjonalnie, na przykład raz na kilka miesięcy, to zakup takiego kosmetyku nie jest konieczny, jednakże jeżeli stylizację na ciepło stosuje się kilka razy w tygodniu, to trzeba w niego zainwestować.

Jak używać karbownicy do włosów?

Należy pamiętać, że zbyt długie przytrzymywanie urządzenia na pasmach może przyczynić się do znacznego osłabienia włosa na skutek działania wysokiej temperatury. Dlatego przesuwa się ją maksymalnie po kilku sekundach. Najlepiej oddzielać cienkie pasma, wtedy karbownicę można przytrzymywać na nich krótko, zaś uzyskać mocny efekt.

Przed rozpoczęciem stylizacji należy także ustawić sprzęt na odpowiednia temperaturę. Jeżeli włosy są cienkie, delikatne i zniszczone, trzeba rozgrzać ją maksymalnie do 200 stopni Celsjusza. W przypadku włosów grubych i zdrowych, można zwiększyć temperaturę do 220 stopni.

Jak nosić włosy karbowane?

Taką fryzurę można nosić rozpuszczoną. Włosy będą wtedy puszyste i będą miały pożądaną objętość. Karbowane pasma mogą być też postawą do upięć w stylu lat 80, ale także innych koków czy warkoczy. W przypadku tak fantazyjnej fryzury warto postawić na stonowany strój i dodatki.

Włosy karbowane co prawda nie są obecnie w powszechnym trendzie, jednakże na pokazach mody światowej, ukazują się okresowo u wielu projektantów. Jeżeli więc pani ma szczególne zamiłowanie do karbownicy do włosów, nie musi z niej rezygnować.

Karbownice do włosów kupisz naCookStore.pl

Oryginalne łazienki https://beesafe.pl/porady/darmowy-raport-vin/ https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/