Sypialnia dla niemowlaka

Urządzenie pokoiku-sypialni dla niemowlęcia to spore wyzwanie dla młodych rodziców. Sypialnie dla malucha powinna być dopasowana nie tylko do potrzeb dziecka, ale przede wszystkim rodziców, którzy w pokoiku będą dziecko przebierać, karmić, doglądać. Jak zaplanować to pomieszczenie? Oto kilka wskazówek.

Oświetlenie, kolorystyka

Klasyczne sypialnie to miejsce odpoczynku – w tym przypadku funkcjonalność powinna być znacznie szersza. Pokój musi sprawdzać się zarówno jako miejsce do spania, ale i karmienia, przewijania, doglądania czy zabawy z dzieckiem. Zadbajmy przede wszystkim o jasne kolory oraz odpowiednią ilość oświetlenia – w pomieszczeniu powinno znajdować się kilka lampek nocnych, które okażą się najlepsze podczas wieczornego czy nocnego karmienia. W pomieszczeniu postawmy tez na jasne kolory – będą one wpływały uspokajająco na dziecko.

Wybierając konkretne meble pomyślmy o tym, czy zmieszczą niezbędne przybory kosmetyczne, ubranka dziecka. Rozsądnym rozwiązaniem okaże się wybranie pokaźnej szafy, komody. Nie zapomnijmy także o kupieniu przewijaka, który z pewnością ułatwi codzienne zabiegi pielęgnacyjne.
W pokoju dziecka powinien się także znaleźć fotel dla przyszłej mamy, w który może wygodnie usiąść i karmić dziecko.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/ https://musicfm.org/kuchnie-na-wymiar-czy-meble-modulowe/ https://beesafe.pl/porady/blokada-na-kolo/