Szkolenie pozytywne kota

Wiele osób uważa kota za „przypadek beznadziejny”, inni lubią niezależność swojego zwierzaka. Co jednak, jeśli chcemy go jednak czegoś nauczyć? Z pomocą przyjdzie nam szkolenie pozytywne, kliker czy też różne zabawki dla kotów.

Kliker to proste urządzenie, które po naciśnięciu wydaje charakterystyczny odgłos. Zaraz po kliknięciu musimy wydać kotu nagrodę w postaci smakołyka. W ten sposób zawsze będzie kojarzył dźwięk z nagrodą. Szkolenie to nie tylko dobra zabawa. Kot staje się nakierowany na człowieka, co pomaga tym nieśmiałym lub po przejściach. Zachęca zwierzęta do wysiłku fizycznego i psychicznego. Trzeba też pamiętać, że stosowanie kar powoduje u kota frustrację i agresję, najczęściej wyładowywaną na kimś słabszym.

Na początek dobrze jest uczyć kota w domu. Świat zewnętrzny jest bardzo rozpraszający i nie służy szkoleniu. Nauczonych sztuczek można używać praktycznie - ułatwiają takie czynności jak obcinanie pazurków czy pomagają oduczyć kota chodzenia po stole.

Jak widać, nie tylko psy da się szkolić. Przy odrobinie chęci i pomocy klikera, możemy także wytresować naszego Mruczka.

Nie wiesz co wybrać dla swojego kociaka? Wejdź na stronę sklepu internetowego http://www.zoocentrum24.pl i sprawdź co polecają doświadczeni sprzedawcy!

https://za10froszy.pl/czy-kominki-zewnetrzne-na-tarasie-zmienia-odbior-przestrzeni/ https://ecceo13-iof.org/praktyczne-jacuzzi-ogrodowe-aranzacje-w-ogrodzie/ https://pepsiohyesabhi.com/odpowiednia-dieta-w-czasie-miesiecy-zimowych/