Szybkie i tanie domy bez pozwolenia na budowę

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się domy bez pozwolenia na budowę, których powstanie w fabryce trwa około miesiąca, natomiast ich złożenie na placu budowy przy korzystnych warunkach zazwyczaj nie trwa dłużej niż 24 godziny. Co ciekawe, takie gotowe tanie domy są obiektem pełnowartościowym, pozwalającym na wygenerowanie znacznych oszczędności między innymi za ogrzewanie i prąd.

Oszczędność i wygoda

Gotowe domy bardzo często nazywane są również mikrodomami, przede wszystkim dlatego, że ze względów oszczędnościowych ich powierzchnia jest bardzo często stosunkowo niewielka (w większości przypadków nie przekraczają one powierzchni 50-60 m2, co jest wielkością stosunkowo niewielką, mając na myśli dom). Takie domy nie wymagają również pozyskiwania pozwoleń na budowę, co pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu, jaką musielibyśmy poświęcić na załatwienie wszelkich urzędowych spraw.

Domy doskonale sprawdzą się w przypadku singli, młodych par lub rodzin, nie posiadających więcej niż jedno - dwoje dzieci. Bo w przypadku większej ilości osób takie domy choć tanie w eksploatacji, ze względu na swoją stosunkowo niską powierzchnię mogą okazać się niezbyt komfortowym rozwiązaniem.

Warto jednak mieć na uwadze, że choć gotowe tanie domy nie wymagają pozyskiwania pozwoleń na budowę, to jednak wymagane jest zgłoszenie do odpowiedniego urzędu. To zazwyczaj trwa chwilę, gdyż w takim przypadku nie ma konieczności wypełnienia ogromnej ilości dokumentów. Część osób obawia się, że szybkie powstanie domu może negatywnie odbić się na jego jakości.

Nie jest to jednak prawda, bowiem każdy z elementów powstających w fabryce, zanim ostatecznie oddany zostanie do użytkowania musi przejść ogrom testów potwierdzających jego wysoką jakość. ponadto sekretem trwałości i oszczędności takich domów jest ich odpowiednia izolacja. To najczęściej wykorzystuje się piankę poliuretanową, która przez wielu specjalistów uważana jest za jeden z najlepszych izolatorów ciepła. W przypadku takich gotowych domów dodatkowo pełni funkcję usztywniacza całej konstrukcji budynku.

Budynki mają wszystko co trzeba

Choć gotowe tanie domy mają stosunkowo niewielkie powierzchnie i pozwalają na znaczne oszczędności, to wyposażone są we wszystkie niezbędne instalacje takie jak instalacja elektryczna, instalacja wodno-kanalizacyjna czy system HVAC.

W takich niewielkich energooszczędnych domach bardzo często stosowane jest połączenie wentylacji z odzyskiem ciepła, czyli otrzymujemy ogrzewanie zimą, a chłodzenie latem. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, a przy tym niezwykle tanie. Ponadto zdecydowana większość takich domów wyposażona jest w moduły fotowoltaiczne, stanowiące domową elektrownię słoneczną pozwalającą na kumulację energii niezbędnej na przykład do ogrzewania pomieszczeń czy podgrzewania wody.

https://034548.org/nowoczesne-okna-na-wyciagniecie-reki/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ https://3dwnetrza.pl/funkcjonalny-taras-zewnetrzny-jak-urzadzic-taka-przestrzen/