Tymczasowa „emigracja” językowa

Wielka Brytania wciąż pozostaje celem wyjazdów wielu Polaków, okresowych, najczęściej jednak stałych i w pierwszej kolejności jako destynacja zarobkowa. Niejeden z migrantów dopiero w trakcie pobytu zaczyna uczyć się języka i na miejscu przekonuje o łatwości lub trudności w jego przyswojeniu. Czy nie lepiej byłoby jednak wyjechać już ze znajomością, choćby podstaw, angielskiego? A przy tym być już „na miejscu” i samemu poznać otoczenie? Taką sposobność dają wyjazdy językowe do Wielkiej Brytanii.

Emigracja językowa

Cambridge, Brighton oraz Londyn; w tych trzech miastach można odbyć obozy językowe. Planowane na okres zimowy, mogą trwać od 7 do 29 dni! Ponieważ języka angielski jest najpopularniejszym językiem świata, tak i zróżnicowanie ofert z nim związanych jest największe.

- Brighton

7 lub 14 dni w Brighton zimą, z noclegami w szkolnych akademikach i pełnym wyżywieniem, to pierwsza z opcji wyjazdowych. Szkoła w Brighton oferuje kursy dla młodzieży, w grupach dla 14-17-latków 18-21-latków; grupy liczą maksymalnie 15 osób. Placówka mieści się w centrum miasta, a więc jeden z podstawowych warunków, dla których wybieramy tę, a nie inną placówkę (bliska odległość) – spełniony. Innym może być np. bogate zaplecze technologiczne i dobra organizacja nauki, także zajęć pozalekcyjnych. A jednak Brighton to także coś więcej: niezwykły klimat nadmorskiego kurortu i zaledwie godzina jazdy od Londynu. Prócz zakwaterowania w akademiku, w grę wchodzi też opcja nocowania u rodziny goszczącej, w pokoju 2-4 osobowym. W tym przypadku miejsce noclegu będzie wprawdzie oddalone od szkoły i centrum miasta, jednak mieszkanie w takich warunkach to zupełnie inny klimat, także dla samej nauki.

- Cambridge

W przypadku Cambridge możemy wybrać wśród opcji kursu od jedno do czterotygodniowej. Zakwaterowanie? Blisko ścisłego centrum miasta, u rodzin, w pokojach dwuosobowych. Co ciekawe, możliwe są też zapisy na obóz językowy… bez zakwaterowania, to jednak tylko opcja. Co do samej nauki, to organizuje się grupy 13-17-latków, złożone maksymalnie z 16 osób; każdy otrzymuje niezbędne materiały, dzięki czemu nasze zaangażowanie w organizację wyjazdu także i tu zostaje zminimalizowane.

Położenie Cambridge stanowi niezaprzeczalny atut szkoły. Placówka organizuje także liczne zajęcia dodatkowe, w tym wycieczki całodniowe, po jednej przypadającej na tydzień kursu.

- Londyn

Londyński obóz językowy usytuowany jest w luksusowej dzielnicy Hampstead Village lub Ealing, w obu przypadkach dla uczestników kursu zagwarantowane jest zakwaterowanie u rodzin goszczących (tu także mamy możliwość wyboru nauki bez zakwaterowania). Zaletą skorzystania z londyńskiej placówki w Hampstead jest m.in. bliskość do Oxford Street czy stosunkowo szybki dojazd do Charing Cross. Z Ealing szybko dojedziemy do lotniska Heathrow oraz centrum. W obu przypadkach zachowujemy wszystkie zalety przedmieść lub dzielnic poza centrum, w tym rozległe parki i – ogólnie – wyciszone otoczenie północnej części miasta. A to nie bez znaczenia przy organizacji pozakursowych zajęć dodatkowych.

Wyjazdy językowe do Londynu mogą trwać od 8 do 29 dni. W ramach zajęć podstawowych – bo w końcu po to tam przyjedziemy – otrzymujemy wszystko, co będzie nam niezbędne w procesie poznawania języka angielskiego; uczymy się w grupach 15-16 osobowych, a godzina lekcyjna trwa 45-50 minut. W zależności od wybranej opcji, tygodniowy kurs może obejmować 20 lub 30 godzin lekcyjnych nauki.

Językowa edukacja w brytyjskich szkołach kończy się certyfikatem potwierdzającym zaliczenie kursów. Bezpieczeństwo pobytu gwarantuje ubezpieczenie zdrowotne, a atrakcje wzmacnia szereg atrakcji poza ścisłym planem językowego kursu. Taka „emigracja” ma więc tylko same zalety, z których na początek przygody z językiem angielskim żal nie skorzystać. Takie wyjazdy językowe mogą się bowiem okazać także świetną, pozanaukową przygodą.

Sprawdź najlepsze wyjazdy językowe na Langzie.pl https://langzie.pl/blog/bez-cenne-wyjazdy-jezykowe-usa-kanada/

https://amata-us.org https://lillanails.pl https://rupaulonfox.com