W poszukiwaniu naturalności ogrodowej

W poszukiwaniu naturalności ogrodowej

Kiedy marzymy o doskonałym ogrodzie, przed oczami staje nam miejsce idealnie zaplanowane, w którym nie ma miejsca na brak sensu i nudę. Pragniemy, żeby wszystko było przemyślane od początku do końca, nawet jeśli pozornie jest chaosem i dziką naturalnością. Chcemy, żeby w naszej przestrzeni panowało czyste piękno, które porwie nas zawsze wtedy, gdy najbardziej będziemy tego potrzebować. Pozwólmy zatem samej naturze przemówić w naszych ogrodach.

Postawmy na naturalność

Dajmy szansę samej naturze. To ona przecież tworzy najpiękniejsze obrazy. To w niej tkwi nieskończona kreatywność, której nikt nie jest w stanie przewidzieć. Nawet jeśli tak bardzo cenimy racjonalność, niech nasz ogród zawiera pierwiastek irracjonalnej siły natury.

Może to być kilka starych drzew, którym pozwolimy swobodnie rosnąć, a które wprowadzą do ogrodu tajemniczość. Albo zakątek z polnymi kwiatami. Może łąka kwietna, na której wszystko będzie dozwolone i wspaniałe.

Kamienne ramy

Postawmy na kamień naturalny. Stwórzmy z niego ścieżkę albo schody poprowadzone pośród swobodnie rosnących traw i kwiatów. Surowo prezentujący się kamień podkreśli rustykalny charakter ogrodu. Wprowadzi do niego także element tajemniczości, przywodzący na myśl starodawne zamki usytuowane w pobliżu lasu.

Doskonałym pomysłem będzie też stworzenie leśnego zakątka. Być może pójdziemy nieco dalej i zdecydujemy się na leśny ogród – dzieło czystej wyobraźni i czystej natury.

Beton architektoniczny

Idealnym tłem dla naturalnych aranżacji będzie beton architektoniczny. Zaprezentuje się nad wyraz ciekawie na naszym tarasie, który stanie się rodzajem wstępu do naszego naturalnego ogrodu. To na nim możemy ustawić piękne meble ogrodowe, które dopasują się do piękna natury. Meble tego typu proponuje Oltre: www.oltre.pl

https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ https://rattanmeble.com.pl/oswietlenie-ogrodu-jakie-lampy-wybrac/ Piękne kuchnie