Wiązania narciarskie atomic od a do z

Po zakupieniu wymarzonych nart należy poważnie zastanowić się nad wybraniem odpowiednich wiązań, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Większość producentów sprzedaje narty wraz z dopasowanymi wiązaniami, ale czasem trzeba dokupić je oddzielnie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego bardzo ważnego sprzętu.

Czym tak naprawdę są wiązania narciarskie atomic?

Oryginalne wiązania narciarskie atomic to nic innego, jak zwykły łącznik buta z nartą. Przednia strona wiązań zaprojektowania została w taki sposób, aby skutecznie chronić but przed przechylaniem się na boki. Tylna strona wiązań skonstruowana została z kolei w taki sposób, aby dociskać but od góry. Producenci konstruują nowe modele w taki sposób, aby podczas zjazdu wiązania mocno trzymały się buta, a podczas upadku błyskawicznie odpinały się od niego.

Profesjonalne wiązania narciarskie atomic mają specjalne systemy regulacji, dzięki którym można je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Aby wybrać odpowiedni model należy kierować się specjalną skalą. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę swoją wagę, wzrost, styl jazdy i posiadane umiejętności. Osoby początkujące nie powinny samodzielnie zmieniać ustawień wiązań. Aby optymalnie ustawić wiązania, warto skorzystać z fachowego doradztwa.

Jak ustawić wiązania narciarskie?

Dla początkujących narciarzy do 80kg najlepszym wyborem są wiązania na nieco innej skali niż dla profesjonalistów. Zawodowi narciarze osiągają bardzo duże prędkości i często ostro ścinają zakręty, dlatego też narty muszą dobrze trzymać się butów. Przy takiej prędkości w czasie upadku wiązania narciarskie atomic i tak odepną się same.

Osoby początkujące jak powszechnie wiadomo podczas nauki jazdy zaliczają dużo upadków, dlatego też wiązania powinny puszczać but bez żadnych oporów. W trakcie podnoszenia swoich umiejętności jazdy, można zmieniać regulację wiązań.

Sposób mocowania buta ma znaczenie

Warto zwrócić uwagę także na sposób mocowania buta. Porządne wiązania charakteryzują się nie tylko zakresem regulacji, ale również możliwością ustawienia środka ciężkości. W niektórych profesjonalnych sklepach można spotkać się także ze specjalnymi podstawkami pod wiązania. Dzięki specjalnej płytce but znajduje się nieco wyżej, dzięki czemu można ostrzej wchodzić w zakręty bez ryzyka, że but się odczepi.

Wiązania warto dobierać do preferowanego stylu jazdy, dzięki czemu będzie można czerpać jeszcze więcej przyjemności. Nie można zapominać jednak o tym, aby na pierwszym miejscu zawsze było bezpieczeństwo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie

https://valueformichigan.com https://e-oko.com https://holard.net