Wózki dziecięce – na co zwracać szczególną uwagę?

Decyzja o kupnie wózka dziecięcego podejmowana jest jeszcze w czasie ciąży, aby na czas porodu wózek stał i czekał w gotowości. Współcześnie liczni producenci proponują nam szeroki wybór wózków: zarówno spacerowe, 3w1, 2w1, wózki w typie gondoli. Młodzi rodzice są często przytłoczeni ilością informacji związaną z wózkami. Jak kupić odpowiedni model, nie przepłacić i zapewnić dziecku komfort?

Zwracaj uwagę na podstawowe dane

Szukając wózka najczęściej kierujemy się estetyką czy renomą marki – to nic złego, jednak musimy być świadomi, że wśród najważniejszych aspektów wymienia się wagę wózka, system jego składania, rodzaj i wielkość kół, amortyzację. Wszystkie te elementy będą miały wpływ na komfort prowadzenia wózka (np. po nieutwardzonych drogach), jak również na łatwość jego transportowania. Wybierając wózek składany możemy mieć pewność, że bez trudu złożymy go i schowamy do bagażnika samochodu, aby zabrać go na wakacje. Wybierając model z większymi kołami stawiamy na wygodę – takie koła w połączeniu z dobrą amortyzacją sprawią, że żadna droga nie będzie nam straszna!

Spacerówka czy wózek 3w1?

Jaki rodzaj wózka wybrać: spacerowy czy 3w1? Różnica jest zasadnicza – wózki spacerowe dedykowane są dla dzieci samodzielnie siadających czyli takich, które skończyły 6 miesiąc życia. W przypadku wózków 3w1 składają się one z 3 elementów: gondoli, nosidła i siedziska. Gondola może być wykorzystywana już od pierwszych dni po porodzie. W gondoli dziecko będzie wygodnie spało, odpoczywało – gondolę stosujemy zamiennie z nosidłem. Kiedy maluch skończy 6 miesięcy elementy te zmieniamy na klasyczne siedzisko – mówią pracownicy sklepu espiro.pl.

CO przemawia za spacerówkami? Z pewnością lekkość oraz wygoda prowadzenia – są to wózki lekkie, które bez trudu poprowadzimy przez leśne dróżki. W przypadku wózków 3w1 są one cenione przede wszystkim za funkcjonalność, gdyż można ich używać od momentu narodzin do wieku 3 lat dziecka.

zobacz zobacz Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft