Wycieczka po Górnośląskim Okręgu Przemysłowym

Katowice stają się coraz bardziej atrakcyjne turystycznie nie tylko ze względu na większą promocję miasta oraz okolicznych miejscowości, ale również ze względu na odbywające się tutaj imprezy kulturalne i sportowe. Problemem pozostaje kwestia transportu i komunikacji pomiędzy poszczególnymi atrakcjami turystycznymi i zabytkami.Większość osób, które decydują się spędzić urlop wypoczynkowy w Katowicach pragnie odwiedzić nie tylko tą miejscowość, która jest bądź co bądź stosunkowo dużym miastem, ale również decyduje się na wycieczkę do Oświęcimia i Brzezinki, a także do Browaru Obywatelskiego w Tychach, licznych obiektów muzealnych w Zabrzu, Gliwicach, a także Tarnowskich Górach. Atrakcją turystyczną mogą być również zbiorniki wodne w Dąbrowie Górnicze oraz tzw. Pustynia Błędowska. Niestety wszystkie powyższe miejscowości posiadają kiepską komunikację miejską.

Dojazd z jednej miejscowości do drugiej na obszarze GOP-u jest nieco utrudniony. Wpływa to nie tylko na komfort podróżujących, ale również czas jaki należy poświęcić na podróż z jednego miejsca do drugiego. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest wypożyczenie samochodu w lokalnej wypożyczalni samochodów Katowice.

Możliwość wynajęcia samochodu wpłynie nie tylko na poprawę komfortu wycieczki, ale również pozwoli zaoszczędzić cenny czas. Należy wspomnieć, że koszt przejazdu komunikacją miejską może być bardziej kosztowny w przypadku przejazdu kilku osób niż wynajęcie samochodu zarówno osobowego, jak i busa. Zarówno w samych Katowicach, jak i w miastach ościennych zlokalizowanych jest wiele wypożyczalni aut, które cieszą się dobrą renomą. Konkretny system wypożyczenia w wielu miastach Polski, a także i okręgu katowickiego jest Carfree.

 

https://viptravel.com.pl https://hankasa.com.pl https://gazetastonoga.pl