Wymiana okien - na co zwrócić uwagę

Wymiana okien to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Warto do niej podejść rozsądnie i z namysłem. Należy odpowiedzieć sobie na pytania - jakie produkty wybrać? Jakie będą ich wymiary? Kiedy dokonać montażu i w jaki sposób?

 

Wybór okien

Rynek oferuje nam sporo możliwości i rozwiązań. Do wyboru mamy m. in. okna dźwiękoszczelne, energooszczędne, odporne na włamania, tradycyjne itp. W przypadku mieszkań w centrum wielkich miast warto postawić na okna o zwiększonej izolacyjności akustycznej, aby nie dekoncentrowały nas hałasy z ulicy, zwłaszcza dźwięki głośnych pojazdów. Wymiana okien każe nam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybieramy okna dotychczasowej wielkości, czy też mniejsze lub większe. Najłatwiej sytuacja wygląda w przypadku wyboru okien o tej samej co dotychczas wielkości.

 

Montaż okien

Na początek należy ustalić, kiedy i jak będą wymieniane nasze okna. W przypadku okien PCV można to zrobić o każdej porze roku. Nie róbmy tego jednak w sytuacji, gdy temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza. Ściana musi mieć dodatnią temperaturę. Choć montaż okien nie jest szczególnie trudnym zadaniem, to jeśli nie czujemy się w tym pewnie, koniecznie powinniśmy zasięgnąć pomocy specjalistów. Wówczas mamy pewność, że cały proces zostanie wykonany w profesjonalny sposób. Konieczne jest to zwłaszcza przy montowaniu okien antywłamaniowych, których montaż musi być wykonany zgodnie z rygorystycznymi normami, ustalonymi przez europejską normę EN 1627-30. Z tego powodu musi to zrobić upoważniony monter, aby mógł nam pod koniec wydać specjalny certyfikat. Natomiast okna energooszczędne montujemy metodą ciepłego montażu. Dzięki temu zapobiegamy wytwarzaniu się mostków termicznych, przez które niepotrzebnie ucieka nam z domu ciepło. Oprócz tego nie mamy wówczas w domu zawilgoconych ścian.

 

Zestawy mebli do salonu Oryginalne łazienki https://beesafe.pl/porady/od-kiedy-dziecko-moze-jezdzic-z-przodu/