Wyposażenie pokoju nastolatka

Urządzanie pokoju nastolatka często okazuje się sporym wyzwaniem dla rodziców – naprzeciw ich planom stają oczekiwania ich dziecka. Zazwyczaj wizja aranżacji pomieszczenia rodziców i nastolatka jest zupełnie odmienna. Warto więc usiąść razem i przedyskutować, jakie elementy są niezbędne, oraz na jakie kompromisy możemy się zgodzić. Od czego zacząć?

Łóżko, biurko, lampki...

Z pewnością podstawą są odpowiednio dobrane meble – łóżko powinno być dopasowane do wzrostu dziecka i uzupełnione wygodnym materacem. W jego pobliżu musi znajdować się także stoliczek nocny i lampka, która pozwoli nam czytać po zmroku. Ważnym elementem jest oczywiście także biurko, które będzie służyło do odrabiania lekcji, uczenia się i czytania. Biurko również powinno zostać uzupełnione lampką dającą silne światło. Biurko ustawmy jak najbliżej okna, aby nastolatek mógł jak najdłużej korzystać ze światła dziennego.

Istotne jest także przechowywanie ubrań, książek, przyborów szkolnych. W tym celu najlepiej sprawdzą się komody młodzieżowe oraz szafy. Zazwyczaj producenci oferują kilka modeli w obrębie jednej kolekcji – każdy znajdzie tam coś dla siebie. Innym sposobem jest wykorzystanie plastikowych pudeł zamykanych od góry – można w nich trzymać stare książki czy przybory szkolne, zabezpieczając je jednocześnie przed kurzem.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://wmkiw.pl https://teamubezpieczenia.pl https://018.pl