Xiaomi Mi 8 i Xiaomi Mi 9 – który z tych telefonów powinieneś wybrać?

Xiaomi Mi 8 i Xiaomi Mi 9 – jakie różnice znajdziemy w najnowszym flagowcu z rodziny Mi? Xiaomi to obecnie w Polsce jeden z popularniejszych producentów telefonów. Dobrą opinię zyskał przede wszystkim dzięki sprzedaży smartfonów oferujących świetny stosunek jakości do ceny. Jednym z nich jest z pewnością Xiaomi Mi 8, którego premiera miała miejsce w 2018 roku. Jednak ostatnio na rynek wszedł także Xiaomi Mi 9.

W artykule znajdziesz informacje, które pomogą Ci dokonać wyboru jednego z tych modeli:

  • Xiaomi Mi 9 – najważniejsze informacje
  • Xiaomi 9 – werdykt
  • Xiaomi Mi 8 – najważniejsze informacje
  • Mi 8 – werdykt

 

Xiaomi Mi 9 – najważniejsze dane

Xiaomi Mi 9 swoją premierę miał w I kwartale 2019 roku. Jego cena wynosiła wtedy ok. 2000 złotych. Obecnie Xiaomi Mi 9 można nabyć nawet za 1300 zł. Przekątna ekranu omawianego modelu jest nieco większa w porównaniu z jego starszą wersją – mierzy 6,39 cala. Ochronę stanowi tutaj Gorilla Glass 6. Rozdzielczość wynosi 1080 x 2248 pikseli, a zagęszczenie – 403 punkty na cal. Największą nowością w przypadku Mi 9 jest czytnik linii papilarnych pod ekranem.

 

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to Xiaomi Mi 9 prezentuje się bardzo dobrze w porównaniu z innymi najlepszymi telefonami na rynku. Zastosowano w nim główny procesor Qualcomm Snapdragon 855 oraz procesor graficzny Adreno 640. W zależności od wersji w Mi 9 znajdziemy 6 GB lub 8 GB pamięci RAM oraz 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Pojemność baterii nie robi większego wrażenia, gdyż wynosi 3300 mAh – jest to nieco mniej w porównaniu z Xiaomi Mi 8.

 

W modelu Mi 9 wykorzystano potrójny aparat umieszczony na „pleckach”. Rozdzielczość kolejnych trzech obiektywów wynosi odpowiednio 48 Mpx, 12 Mpx oraz 16 Mpx. Drugi obiektyw pozwala na robienie zdjęć z bezstratnym zbliżeniem, podczas gdy trzeci zapewnia szerokie kąty widzenia. Na froncie zamieszczono jedną kamerę – o rozdzielczości 20 Mpx.

 

Mi 9 – werdykt

Mi 9 to świetny telefon, który został wyposażony w mocne podzespoły. Jeśli interesują Cię nowości technologiczne, warto zapłacić nieco więcej i nabyć ten model. Współdziała on z ładowaniem bezprzewodowym, jak również tym opartym na technologii Quick Charge o mocy 27 W. Xiaomi Mi 9 został wyposażony także w skaner odcisku palca oraz szerokokątny aparat. Wielu osobom spodoba się też jego nowoczesny design.

 

Xiaomi Mi 8 – najważniejsze dane

Wydany w II kwartale 2018 roku Mi 8 początkowo kosztował ok. 2000 złotych, jednak obecnie można go dostać nawet za połowę tej ceny. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to telefon mógł się poszczycić sporym ekranem Super AMOLED 6,21 cala o zagęszczeniu pikseli 402 punkty na cal. Jest on chroniony przez Corning Gorilla Glass. Rozdzielczość także prezentuje się przyzwoicie – wynosi 1080 x 2248 pikseli.

 

Choć od premiery minął już ponad rok, podzespoły Xiaomi Mi 8 dalej można uznać za bardzo wydajne. Mowa tutaj o głównym procesorze Qualcomm Snapdragon 845 oraz o procesorze graficznym Adreno 630. Telefon został także wyposażony w 6 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi 64 GB lub 128 GB – w zależności od wybranej wersji modelu. Pojemność baterii w Mi 8 to 3400 mAh, co można uznać za średnią wartość jak na standardy rynkowe.

 

W Mi 8 znajdziemy podwójny aparat, który wykorzystuje dwa obiektywy o rozdzielczości 12 Mpx. Pierwszy z nich pozwala na optyczną stabilizację obrazu, podczas gdy drugi umożliwia bezstratne zbliżenie. Na froncie znajduje się pojedynczy aparat o rozdzielczości 20 Mpx.

 

Mi 8 – werdykt

Xiaomi Mi 8 to dalej bardzo dobry telefon. Nad najnowszą „dziewiątką” góruje nieco lepszą baterią oraz obiektywem wyposażonym w system stabilizacji obrazu. Jeśli nie są Ci potrzebne szerokie kąty widzenia w aparacie, możliwość bezprzewodowego ładowania czy skaner linii papilarnych, Mi 8 będzie dla Ciebie w sam raz.

 

Jak zatem widać, zarówno Xiaomi Mi 8, jak i Xiaomi Mi 9 to świetne produkty. Zastanów się jedynie, jakie są Twoje preferencje, i wybierz model, który będzie najlepiej na nie odpowiadał. Same zaś telefony w przystępnej cenie znajdziesz tutaj.

https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ live url