Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne

Nowo narodzone dziecko nie wykazuje jeszcze oznak zainteresowania się jakąś dziedziną nauki. Jego potrzebami są pożywienie, spanie i mówiąc szczerze „święty spokój”. Natomiast kilkulatek, już okazuje ciekawość świata, garnąc się do wykonywania wielu czynności, doświadczeń i eksperymentów – informują specjaliści z https://www.krolestwodzieci.pl/. Zachęcamy do artykułu!

Czujność i obserwacja

Aby ukierunkować zainteresowania naszej pociechy, postarajmy się stworzyć mu warunki do pracy twórczej, kupując odpowiednie zabawki edukacyjne.

W pierwszej kolejności należy uważnie obserwować, czym maluch zajmuje się najchętniej. Mając na uwadze predyspozycje dziecka, przedstawiamy kilka ciekawych propozycji zabawek dla kilkulatka, które pomogą mu rozwinąć kiełkującą pasję, a może i naturalny talent.

Interesujące zabawki dla młodego naukowca:

Luneta

Znakomity przyrząd optyczny, pozwalający na obserwację pogodnego nieba. Dzięki niej, początkujący mały astronom będzie umiał znaleźć i nazwać ciała niebieskie, a po pewnym czasie nawet całe gwiazdozbiory.

Mikroskop

Świetne urządzenie dla przyszłego biologa. Za pomocą mikroskopu dziecko pozna mikroświat oglądając na przykład powierzchnię liścia, czy włosa. Takie widoki na pewno zachęcą malucha do sięgania po nowe materiały do „badań”.

Dromader Chemik Zestaw 160 doświadczeń

To propozycja dla dzieci szkolnych – za pomocą odczynników, naczyń laboratoryjnych i dostępnych w każdej kuchni produktów takich jak sól, woda, mleko, soki owocowe i tym podobne, dziecko zapozna się z chemią stosowaną na co dzień.

Zabawka interaktywna Robot Mio

Młody naukowiec, interesujący się robotyką i automatyką, chętnie skonstruuje i zaprogramuje robota. Robot Mio to zabawka, która po wprowadzeniu odpowiednich komend, będzie wykonywać proste polecenia.

I jeszcze jedna propozycja, tym razem nawet trzy-, czteroletnie dzieci powinny być zainteresowane, a mianowicie - zabawka Trawik - głowa z trawą. Jest to przedmiot, wykonany z pończoszki, w kształcie śmiesznej główki. Główka wypełniona jest trocinami, w w miejscu gdzie powinny być włosy wysiane są nasiona trawy. Codziennie podlewając główkę, dziecko obserwuje czy trawa już kiełkuje, do czasu aż nastąpi ten szczególny dzień. Wykiełkowaną trawę można cały czas podlewać i skracać nożyczkami. To propozycja dla małych ogrodników.

Te 5 najlepszych zabawek dla młodego naukowca, to świetna forma zachęty dla dziecka do rozwijania jego zainteresowań. Większość z przedstawionych przez nas propozycji znajdą Państwo https://www.krolestwodzieci.pl/2-zabawki-edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabawek edukacyjnych!

 

https://fine-scale.org https://rupaulonfox.com https://stylowysalon.com