Zadbaj o swoje pędzle do makijażu

Idealne pędzle do makijażu nie tak łatwo znaleźć, a jeśli już je znalazłaś, warto, żebyś wiedziała, jak o nie prawidłowo dbać. Podpowiadamy, co zrobić, żeby twoje pędzle służyły ci jak najdłużej.

Po pierwsze, przechowywanie

Nasze pędzle możemy skrzywdzić już na etapie przechowywania. Jeśli upychasz pędzle w ciasnej kosmetyczce, popełniasz poważny błąd, bo ich włosie musi mieć wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli się zagina, szybko może zacząć wypadać, więc pędzle najlepiej trzymać w specjalnych etui albo zainwestować w nakładki na włosie.

Po drugie, codzienna pielęgnacja

Nie wystarczy przeczyścić pędzli od wielkiego dzwonu, powinno się to robić po każdej aplikacji makijażu. Zawsze usuwaj pozostałości kosmetyków z włosia, chociażby ściereczką.

Po trzecie, gruntowne porządki

Raz na jakiś czas pędzlom trzeba zafundować generalne porządki. Możesz wyczyścić je specjalnymi preparatami albo po prostu przepłukać w wodzie z domieszką delikatnego szamponu.

Tego nigdy nie rób

Czyszcząc pędzle, pamiętaj, że nie wolno ich pod żadnym pozorem długo moczyć w wodzie. Nie dla nich też jest gwałtowne suszenie – nie wystawiaj ich na ostre słońce, a już nigdy nie susz ich suszarką. Pędzle powinny wyschnąć w naturalny sposób – płasko rozłożone na ściereczce.

Źródło: Jak dbać o pędzle do makijażu?

https://meblenaogrod.com.pl https://calganx.net https://nopix.pl