Zmarszczki – jak z nimi skutecznie walczyć?

Do niedawna sądzono, że zmarszczki są problemem wynikającym jedynie z powodu upływającego czasu. Dzisiaj wiemy, że na stan naszej skóry twarzy wpływa wiele czynników, również tych niezależnych od nas samych. Co wpływa negatywnie na naszą skórą? Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami? Czy konieczna jest ingerencja chirurga?

 

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki to bruzdy widoczne na naszej skórze, najczęściej zlokalizowane w obszarze oczu, czoła oraz ust. Ich pojawianie się jest naturalnym procesem, który potęgują negatywne czynniki środowiska, nieodpowiednia dieta, mała ilość wody spożywanej każdego dnia, źle dobrane kosmetyki, tytoń, alkohol. Proces starzenia się skóry jest w dużej mierze wynikiem braku kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Wraz z jego ubytkiem skóra staje się przesuszona, podatna na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Do niedawna żyliśmy w przekonaniu, że do walki z nieestetycznymi zmarszczkami wystarczą odpowiednie kremy. Dzisiaj wiemy, że działają one wyłącznie powierzchniowo.

 

Skuteczne metody na walkę ze zmarszczkami

Obecnie walka ze zmarszczkami polega przede wszystkim na zastosowaniu kwasu hialuronowego. Jest on podawany podczas krótkich zabiegów medycyny estetycznej, o których przeczytamy na stronie karolinakusnierz.pl. Działanie kwasu hialuronowego polega na spłycaniu zmarszczek – efekty widoczne są już po zabiegu! Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także do zabiegów konturowania i wypełniania ust oraz wyostrzania owalu twarzy.

 

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Tak – stosowane preparaty są dokładnie przebadane. Dodatkowo każdy pacjent musi odbyć szczegółowy wywiad lekarski przed wyznaczeniem terminu zabiegu. Podczas wywiadu omawiane są wszelkie przeciwwskazania.

https://hankasa.com.pl https://lillanails.pl https://e-gardenmeble.pl