Urządzanie pokoju dziecka

Pokój dziecka, bez względu na jego wiek, powinien być funkcjonalny i jednocześnie zapewniać wygodę i bezpieczeństwo. W tym celu konieczne jest dobranie takich mebli, które pozwolą na przechowywanie ubrań, przyborów szkolnych. Jak dobrać idealne meble?

Meble dla przedszkolaka, meble dla nastolatka

W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym konieczne jest kupienie takich mebli, które pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa dziecka. Najczęściej producenci w tym celu zaokrąglają rogi komód i szaf, stosują proste uchwyty. Kiedy dziecko jest w wieku nastoletnim nie musimy aż tak obawiać się o jego bezpieczeństwo. Meble muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Wybierajmy meble drewniane – są eleganckie i trwałe.
Łóżko z drewna w pokoju dziecięcym wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Łóżko oparte na ramie jest nie tylko trwałe, ale i wygodne – oczywiście konieczne jest dobranie materaca na wymiar. Dziecko powinno spać na materacu niezbyt miękkim: wszystko w trosce o jego kręgosłup oraz prawidłową sylwetkę. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno materaca wielowarstwowego, złożonego m.in. z warstwy naturalnej trawy morskiej czy włókien kokosowych. Takie rozwiązanie sprawi, że we wnętrzu materaca nie będzie zbierała się wilgoć.