Aranżacje małej przestrzeni

Nadanie atrakcyjnego, a przy tym praktycznego charakteru niewielkim przestrzeniom mieszkalnym- nie należy do łatwych zadań. Wybrane rozwiązania powinny spełniać nie tylko wymogi praktyczne czy estetyczne, ale przede wszystkim- do maksimum wykorzystywać dostępną przestrzeń. Istnieją jednak rozwiązania, nie wymagające ogromnych nakładów finansowych ani znacznych zmian w obrębie pomieszczenia. Jak tego dokonać? Z pomocą przychodzą kompaktowe, a przy tym niezwykle nowoczesne- drzwi przesuwne.

Zastosowanie

Drzwi przesuwne wykazują swoją przydatność przy rozmaitych aranżacjach wnętrz, będąc interesującą alternatywą dla tradycyjnych, skrzydłowych drzwi. Można dzięki nim nie tylko oddzielić zawartość wnęki garderobianej od użytkowej przestrzeni np. sypialni, nie zmniejszając przy tym jej dostępności.

Dużą popularnością cieszą się także jako elementy umożliwiające zamknięcie z pozoru nieustawnych pokoi. Pozwala to chociażby wydzielić przestrzeń dzienną i prywatną np. w dużej kawalerce.

Dostępność modeli

Bogaty wybór dostępnych na rynku modeli, pozwala z powodzeniem dopasować je do wyjątkowego klimatu każdego wnętrza. Niestandardowe rozmiary nie stanowią w tym zakresie utrudnienia, ponieważ wykorzystując przesuwne zestawy i prowadnice, można dopasować je do parametrów pomieszczenia.

Dostępne na rynku oferty dotyczą zarówno prowadnic aluminiowych jak i drewnianych, a także rolkowych. Praktycznym ich uzupełnieniem będą uchwyty do drzwi, które są niezwykle łatwe w montażu, nawet dla amatorów majsterkowania. Poza typowymi drzwiami pokojowymi, dostępne są także elementy przeszklone lub ażurowe, pozwalające osiągnąć pożądany efekt końcowy.

Praktyczna porada

Pragnąc wygospodarować dodatkową przestrzeń, która będzie pełniła funkcję wnęki do zabudowy- można wykorzystać wybrany narożnik danego pomieszczenia. Może on z powodzeniem pełnić funkcję pojemnej szafy czy dodatkowego schowka.

Decydując się na takie rozwiązanie warto jednak pamiętać, że konieczne okażą się zestawy oraz prowadnice do drzwi przesuwnych o niestandardowych kształtach. Takie nietypowe parametry mają również bezpośredni wpływ na ceny drzwi przesuwnych, które mogą się okazać znacznie wyższe od ich typowych odpowiedników.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

https://birchclothing.com/nowoczesne-kuchnie-meble-dopasowane-do-potrzeb/ meble https://blogscooper.com