Dopasuj grzebień do swoich potrzeb!

Zazwyczaj rzadko zwracamy uwagę na to, czym przeczesujemy każdego dnia nasze włosy. Okazuje się jednak, że wybór grzebienia czy szczotki ma kolosalny wpływ na stan naszej głowy. Grzebienie i szczotki nie tylko rozczesują włosy i wspomagają układać daną fryzurę. Przede wszystkim ich rolą jest delikatny masaż skóry głowy, bo podczas czesania pobudzane jest krążenie krwi, co skutkuje lepszym odżywieniem cebulek włosów.

Gdzie szukać wysokiej klasy grzebieni i szczotek?

Z pewnością hurtownia fryzjerska zaoferuje liczne produkty wysokiej jakości. Tego rodzaju sklepy świadczą usługi nie tylko względem zakładów fryzjerskich, ale i indywidualnych klientów. W hurtowniach istnieje więc możliwość zamawiania także pojedynczych produktów.

Nieodpowiednio dobrane przybory do włosów

Wśród najpowszechniejszych objawów stosowania złych przyborów do pielęgnacji są: osłabione i wypadające włosy, ich plątanie oraz łupież. Źle dobrany grzebień będzie łamał włosy, wyrywając je, a nie rozczesując. Dobierając go, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Plastikowe grzebienie czy szczotki mogą skutkować elektryzowaniem się włosów. Warto więc wybierać produkty wykonane z drewna.

W przypadku pań osłabienie włosów może być powodem stosowania gumek do włosów. Wiele z nich ściśle okala włosy, co może powodować problemy z ich ściągnięciem pod koniec dnia. Wiele gumek powoduje wręcz wyrywanie włosów. Warto wybierać gumki, których materiał wierzchni wykonany jest z bawełny.

Szczotka do zadań specjalnych!

Posiadaczki długich włosów wiedzą doskonale, jak trudne może okazać się rozczesanie mokrych włosów. Producenci przyborów fryzjerskich prześcigają się w pomysłach, jak ułatwić ten proces. Z pewnością warto zwrócić uwagę na szczotki o naturalnym włosiu – są one znacznie delikatniejsze niż szczotki o plastikowych ząbkach. Miękkie włosie pozwala także na delikatny masaż skóry głowy. Pewnym minusem może być fakt, że miękkie włosie oprze się splątanym włosom. Najnowszą propozycją jest więc szczotka o włosiu wykonanym z … elastycznego plastiku, którego wierzch pokryty jest dodatkowo silikonem. Szczotka ta doskonale radzi sobie z włosami o każdej długości, nie łamiąc ich i skutecznie rozczesując.

Wiele młodych mam poszukuje także niewielkich szczotek, którymi będą mogły czesać główki niemowląt. Dla nich również dedykowane są niewielkie szczotki z naturalnego włosia.

https://goldavocado.pl https://collectivemx.com https://cityviewphoto.com