Drzwi szklane i ich charakterystyka

Chociaż klasyką gatunku nadal pozostają drzwi drewniane, to jak pokazują wyniki sprzedaży, coraz więcej osób kieruje się w stronę drzwi szklanych Warszawa. Nie jest to przypadek, jako że oferta modeli tego typu konstrukcji rośnie, dzięki czemu my mamy w czym wybierać. Na dodatek szkło posiada cechy, którymi nie mogą pochwalić się tradycyjne drzwi z drewna.

Przede wszystkim, jest ono szykowne i dodaje subtelności eleganckim wnętrzom. Drzwi wykonane ze szkła z powodzeniem znajdą uznanie w oczach wszystkich miłośników nietypowych i nowoczesnych rozwiązań. Poniżej kilka dodatkowych informacji na temat techniki wykonania, modeli oraz rodzajów drzwi ze szkła.

Elastyczność w konstrukcji modeli

Chociaż mało elastyczne jako tworzywo, szkło stwarza możliwości zastosowania go w wielu wariantach. Możemy spotkać się z drzwiami szklanymi w wersji jedno- oraz dwuskrzydłowej. Drzwi szklane Warszawa mogą być przymykowe, wahadłowe, przesuwne lub umieszczone w specjalnych kasetonach. Model przymykowy charakteryzuje się tradycyjnym sposobem otwierania oraz montażem w futrynach czy też w wersji drzwi bez ościeżnic. Drzwi wahadłowe są wyposażone w system, który umożliwia ich automatyczne zamykanie.

Ten model drzwi otwiera się jedynie do zakresu 180 stopni. Dla małych pomieszczeń polecamy drzwi szklane przesuwne, które pozwalają na zaoszczędzenie dodatkowego cennego miejsca. Mogą być to drzwi z prowadzeniem dolnym lub górnym, zależnie od tego jaki wariant przypadnie nam bardziej do gustu. Z kolei drzwi kasetowe i ich działanie opiera się na zastosowaniu specjalnych kasetonów, jakie następnie montowane są w ściance. To popularne rozwiązanie znajduje swe zastosowanie w pomieszczeniach, które nie muszą być koniecznie odgradzane, jak na przykład kuchnia i jadalnia.

Kilka słów o rodzaju szkła

Niezwykle ważnym czynnikiem jest to, na jaki rodzaj szkła się zdecydujemy. Nasz decyzja w tej kwestii będzie rzutować w przyszłości na takie czynniki jak ilość przepuszczanego przez drzwi światła, a także na estetykę poszczególnych pomieszczeń. Do wyboru mamy drzwi szklane określane mianem przeźroczystych czyli float. Takie szkło zapewnia doskonałą widoczność i może być farbowane na wybrany przez nas kolor. Jego zastosowanie jest najczęstsze w pomieszczaniach biurowych firm.

Z kolei modele drzwi szklanych Warszawa jakie są wykonane ze szkła matowego dają nam gwarancję intymności. Ich produkcja ma miejsce w wyniku piaskowania, które powoduje częściowe lub całkowite zmatowienie tafli. Rodzaje drzwi zdobionych to drzwi ornamentowe oraz fusingowe.

Pierwszy rodzaj należy do szkła artystycznego, które równie często stosowane je w meblarstwie. Natomiast drzwi fusingowe odznaczają się najwyższą formą kunsztu. Ich wielokolorowa powierzchnia oraz przenikanie się poszczególnych elementów daje naprawdę wspaniały efekt. Jedynym minusem jest tutaj wysoka cena, gdyż nierzadko zaczyna się ona od 3 tysięcy złotych wzwyż.

Dla zachowania ogólnego poczucia estetyki i harmonii dobrze jest zdecydować się na jeden komplet takich samych modeli drzwi wewnętrznych.

https://cityviewphoto.com https://e-oko.com https://e-gardenmeble.pl