Jak kupować odzież używaną?

Idąc ulicami miasta z pewnością nieraz spotykamy sklepy opatrzone szyldem "odzież używana". Często jednak, choć ceny nas bardzo kuszą, nie wchodzimy do nich, ponieważ uznajemy, że przecież i tak tam nic ciekawego nie znajdziemy.. .A jednak wystarczy się zastosować do kilku podanych poniżej rad i każdy z nas będzie mógł zacząć ubierać się w lumpeksach!

Brak nastawienia pierwszym krokiem do sukcesu

Wiele osób robi ten błąd, że idąc do sklepu z używaną odzieżą nastawia się z góry na znalezienie jednej konkretnej rzeczy, jaką potrzebuje np. czarnego sweterka. Nie znajdując go, rezygnuje z poszukiwań. A tymczasem kilka wieszaków dalej może wisieć piękna sukienka...

No właśnie kupowanie odzieży używanej ma to do siebie, że nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co znajdziemy danego dnia. Warto zatem przestać się fiksować na jednej rzeczy, a zacząć patrzeć na to, co będzie dla nas ładne. Nie dziwmy się, jeśli w połowie lata znajdziemy piękny płaszczyk na zimę!

Wyobraź sobie je po praniu

Następnie warto popracować nad swoją wyobraźnią. W second - hand'ach odzież używana często nie jest jeszcze dokładnie wyprana, poza tym raczej nie są to też sklepy, które posiadają znakomite oświetlenie. W efekcie wszystko wydaje się być stare i bure...

Jednak tak zupełnie nie jest. Warto zrobić kiedyś taki oto eksperyment - pójść do lumpeksu, kupić dobrą bluzeczkę, sfotografować się w niej , a następnie wyprać ją dokładnie, wysuszyć. Często takie czyszczenie powoduje, że odzież używana staje się jak nowa!

Poświęć trochę czas na zakupy

Jak zostało to już powiedziane wcześniej - ciężko jest znaleźć jedną konkretną rzecz w sklepie z używaną odzieżą. Najczęściej wchodzimy tam, rozglądamy się na boki i wybieramy to, co danego dnia jest najlepsze.

Na to wszystko trzeba jednakże poświęcić trochę czasu. Na początek warto zlokalizować lumpeksy, które nam się szczególnie podobają, następnie warto sprawdzić, kiedy jest nowa dostawa, jak się zmieniają ceny w ciągu tygodnia. A późnej .. cóż trzeba regularnie tam zaglądać.

Otwórz się na nowe kroje i kolory

Warto jeszcze dodać, że w lumpeksach często znajdziemy wyjątkowe rzeczy - zapomniane już kroje, ubrania z małych firm różnych zakątków świata, które normalnie nie są sprzedawane w sklepach... Oczywiście każdy z nas przyzwyczajony już jest do pewnego schematu ubierania się - mając ograniczony budżet i kupując nowe rzeczy to całkowicie zrozumiałe.

Odzież używana daje nam tutaj wiele możliwości - warto się na nie otworzyć. W końcu możemy pobawić się kolorami, krojami, zobaczyć, co jest dla nas dobre. A jeśli się pomylimy? Cóż stracimy wtedy tylko kilka złotych...

Artykuł powstał we współpracy z Angora Import-Export

https://www.gama-sklep.com.pl/a/433-projekt-kuchni-z-salonem https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/ prawnik katowice