Jak okiełznać mały przedpokój?

Mały przedpokój nie musi być wcale taki straszny. Pod warunkiem że do jego aranżacji zabierzemy się z głową.

Wykorzystaj złudzenia optyczne

W małych pomieszczeniach naprawdę warto wykorzystywać złudzenia optyczne. Co dokładnie mamy na myśli? Już spieszymy z odpowiedzią:

  • jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń, ciemne pomniejszają,
  • chropowata faktura ścian pomniejsza przestrzeń,
  • ciepłe barwy sprawiają, że pomieszczenie jest przytulniejsze, ale także mniejsze, zimne wręcz odwrotnie,
  • pomieszczenie można powiększyć za pomocą lustra wiszącego na ścianie,
  • warto zachować jedność kolorystyczną z salonem (o ile jest jasny), przedpokój będzie się wtedy wydawał przedłużeniem pokoju dziennego,
  • ciemne pomieszczenia wydają się mniejsze niż w rzeczywistości, więc nie oszczędzaj na lampach – najlepiej wybierz takie żarówki, które dają światło zbliżone barwą do naturalnego.

Wybierz właściwe meble

Jakie powinny być meble do małego przedpokoju? Przede wszystkim niezbyt ciężkie, a już na pewno nie masywne. Wybierając sprzęty, warto też kierować się zasadą im mniej, tym lepiej. Jeśli wstawimy do przedpolu zbyt dużo mebli, jeszcze bardziej ograniczymy już i tak niewielką przestrzeń.

Co w takim wypadku kupić? W przedpokoju koniecznie musi znaleźć się szafka na buty i szafa na przechowywanie okryć wierzchnich. Nie zaszkodzi też wieszak na ubrania (dla oszczędzenia miejsca może być chociażby ścienny).

Postaw na minimalizm

W małych pomieszczeniach sprawdzają się oszczędne meble i dekoracje, więc w urządzaniu niewielkiego przedpokoju postaw na minimalizm. Unikaj nadmiaru zdobień i staraj się zachować jedność kolorystyczną w pomieszczeniu. Wykorzystaj jasne barwy i uważaj, żeby nie przesadzić, a stworzysz jednolite i harmonijne wnętrze, w którym będziesz dobrze się czuć.

https://materialprintshop.com Białe meblościanki https://marriagematterstokids.org