Jeździsz na nartach? Wybierz sprzęt marki Rossignol

Okres zimowy to czas, w którym chętnie szukamy rozrywki w ramach tzw. białego szaleństwa. Sporty zimowe cieszą się ogromną popularnością. Stoki wypełniają się narciarzami i snowboardzistami, a kurorty górskie przeżywają oblężenie. Żeby w pełni cieszyć się z udanej i bezpiecznej jazdy, należy odpowiednio dobrać sprzęt narciarski, zarówno pod kątem rozmiaru nart, jak i ich specyfiki, charakteru i wynikającego z tego ich przeznaczenia, do odpowiedniego stylu jazdy.

Sprzęt narciarski dzieli się na wiele różnych kategorii według przeznaczenia zarówno pod kątem dopasowania do wagi i wysokości użytkownika, jak ze względu na sposób preferowanej jazdy.

Narty Rossignol to szeroka oferta profesjonalnego sprzętu narciarskiego, spośród, której każdy amator białego szaleństwo wybierze odpowiedni produkt dla siebie. Firma istnieje od 1907 roku, a obecnie oferowany sprzęt jest projektowany według najlepiej sprawdzonych technologii, popartych ponad stuletnim doświadczeniem w branży.

Wśród nart Rossignol znajdziemy wszystkie obecnie istniejące typy nart zjazdowych. Żeby wiedzieć jaki sprzęt wybrać, należy dokładnie poznać swoje potrzeby i określić preferowany styl jazdy.

Croos

Tego typu narty proponujemy wszystkim narciarzom o dość wysokim stopniu zaawansowania, którzy preferują szybką jazdę na krawędziach. Narty takie, mają zazwyczaj poszerzoną podstawę na wysokości buta, dzięki temu, narciarz zyskuje większy stopień nacisku i zyskuje możliwość lepszej kontroli narty i ustawiania jej do krawędziowania. największym atutem tych nart jest bardzo dobra sterowność i przyczepność, umożliwiająca osiąganie naprawdę szybkich prędkości. Znajdą zastosowanie i umożliwią również jazdę po twardej i oblodzonej nawierzchni, jak i trudnych, nieprzygotowanych trasach, poza stokiem.

Race

To typ nart, który sprawdzi się dla wyjątkowo zaawansowanych narciarzy i zawodowców. Narta umożliwia niezwykle szybką i agresywną jazdę, po trudnych, stromych stokach. Deska idealnie trzyma się podłoża, dzięki temu, jazda na krawędziach jest niezwykle efektywna. Wśród nart Rossignol Race, znajdziemy dwie wersje w tym typie. Pierwsza, dzięki małemu promieniowi skrętu, idealnie nadaje się do jazdy slalomowej. Druga, o dłuższym promieniu skrętu o ok. 6m., sprawdzi się do jazdy gigantowej, która wymusza na zawodniku długie zakręty.

All mountain

Zwiększona szerokość narty na całej długości deski, wpływa na wyjątkowo dobrą ich stabilność. Dzięki temu, zaliczają się do najbardziej popularnego typu nart, cieszących się popularnością wśród narciarzy amatorów. Nie sprawdzi się przy wyjątkowo szybkiej jeździe, ale narty te, idealnie zdadzą egzamin przy codziennym użytkowaniu po przygotowanych stokach. Umożliwiają jazdę zarówno po twardym stoku, jak i po trasach przyprószonych nieubitym śniegiem. Poradzą sobie również w nierównym terenie.

Freeride

Narty przeznaczone dla wszystkich tych, których ambicje narciarskie wykraczają poza tradycyjną jazdę na przygotowanych stokach. Zastosowana specjalistyczna technologia projektu narty, która znacznie zaniżyła ich wagę oraz celowo wykrojony szerszy profil narty, sprawia, że świetnie poradzi sobie w głębokim śniegu.

Freestyle

Typ nart przeznaczony do ekstremalnej jazdy, uwzględniającej wyczynowe triki uskuteczniane w specjalnych parkach z przeszkodami. Ich profil przypomina kształt deski snowboardowej. Posiadają uniesione zaokrąglone ku kurze obydwa końce narty oraz zwężenie profilu na środku narty. Taka budowa umożliwia swobodne przemieszczanie się na każdej płaszczyźnie, w tym również jazdę do tyłu.

Narty Rossignol otwierają przed narciarzami pełną ofertę wszystkich rodzajów nart, które znajdą zastosowanie przy różnych preferowanych stylach jazdy. Zastosowana najnowsza technologia produkcji nart, gwarantuje optymalne warunki jazdy w zależności od wymogów użytkownika. Zanim zdecydujemy się na zakup nart, warto dokładnie zastanowić się nad stylem jazdy jaki preferujemy i dopiero dobrać odpowiedni kształt narty.

Tagsnarty
https://emtec-group.com.pl meble https://abweb.com.pl