Koszule z krótkim rękawem - co musisz wiedzieć?

Koszula to uniwersalny, ponadczasowy i elegancki element męskiej garderoby. Świetnie nadaje się na oficjalne uroczystości, do biura, do pracy. Wyróżniamy także grupę koszul nieformalnych, weekendowych, pasujących na nieoficjalne okazje. Na rynku znajdziemy też koszule z krótkim rękawem i wzbudzają one sporo kontrowersji. Czy noszenie takiej koszuli jest obciachem? Czy można założyć tego typu ubranie na oficjalną uroczystość?

Koszula do garnituru

Eksperci od mody męskiej nie mają wątpliwości - koszula do garnituru musi mieć długi rękaw. Niejeden producent koszul męskich wycofał się już z produkcji i sprzedaży klasycznych koszul z krótkim rękawem. Wciąż jednak istnieje przekonanie, że upalna pogoda usprawiedliwia pewne odstępstwa od elegancji i na przykład na wesele latem można włożyć koszulę z krótkim rękawem. Oczywiście, wszystko można, ale na pewno nie jest to zgodne z ogólnymi zasadami elegancji.

Dlatego, że niektórzy producenci koszul męskich zdecydowali się zrezygnować ze sprzedaży takich koszul, nie są już one dostępne w niektórych salonach. Jednak pewni klienci wciąż proszą o przeróbki nowych koszul, którym chcą skrócić rękawy.

Koszula na grilla

Czy oznacza to, że powinniśmy całkiem zrezygnować z koszul z krótkim rękawem? Niekoniecznie. Gdyby tak było pewnie każdy producent koszul męskich całkowicie wycofałby się z ich produkcji. Świetnie nadają się one na nieformalne okazje, można je bez przeszkód nosić w trakcie weekendu, na przykład podczas spotkań ze znajomymi. Takie koszule bardzo dobrze pasują do jeansów. Nie trzeba zatem całkowicie rezygnować z tej części garderoby.

Jak dobrać koszulę z krótkim rękawem?

W przypadku tego typu koszul, podobnie jak w klasycznych, z długim rękawem, bardzo istotny jest odpowiedni krój. Częstym błędem jest zbyt długi rękaw - taki, który kończy się w okolicach łokci. Tymczasem, rękaw powinien sięgać mniej więcej do połowy ramienia. Dobrze, kiedy jest prawidłowo dopasowany, nie odstaje i ładnie przylega do ciała. Koszulę z krótkim rękawem zazwyczaj nosimy na wierzchu, nie wkładamy jej w spodnie.

W nieformalnych sytuacjach odpowiednim rozwiązaniem jest także noszenie koszuli z długim rękawem z podwiniętymi rękawami - to również dobra opcja na upały.

Pamiętajmy, że koszula z krótkim rękawem nie jest dobrym dodatkiem do garnituru. Jeśli chcemy wyglądać dobrze, a jednocześnie czuć się komfortowo w trakcie upałów wybierzmy raczej koszulę lnianą - zapewni odpowiedni przewiew, ale również będzie elegancka.

https://lillanails.pl https://hankasa.com.pl https://pssz.pl