Modelowanie ust i wypełnianie zmarszczek – co powinniśmy wiedzieć o tych zabiegach?

Skóra twarzy to nasza wizytówka – powinniśmy dbać o nią, stosować dopasowane kosmetyki, wykorzystywać zabiegi pielęgnacyjne. Czas i środowisko nie działają na naszą korzyść – wraz z kolejnymi latami możemy zauważyć na twarzy pierwsze zmarszczki mimiczne, utratę elastyczność naskórka, wiotkość. Czy istnieją sprawdzone metody, które pozwolą na cofnięcie czasu bez użycia skalpela?

 

Jak pomoże nam medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna oferuje wiele interesujących zabiegów, których zadaniem jest przede wszystkim przywracanie skórze pięknego wyglądu, Pomagają w tym dwie substancje: kwas hialuronowy oraz toksyna botulinowa. W przypadku kwasu hialuronowego występuje on naturalnie w naszym organizmie i odpowiada za łączenie cząsteczek wody w komórkach. Z biegiem lat ilość tego składnika spada, przez co skóra staje się przesuszona, mniej elastyczna i bardziej podatna na uszkodzenia. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na widoczne spłycenie zmarszczek oraz uelastycznienie skóry. Kwas hialuronowy pozwala także na przywrócenie ostrych rysów konturu twarzy.

W przypadku toksyny botulinowej działa ona inaczej – jej zastosowanie pozwala na upośledzenie przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi, co z kolei przekłada się na rozluźnienie i zrelaksowanie skóry twarzy. Dzięki botoksowi możliwe jest wygładzenie zmarszczek nawet na rok!

 

Modelowanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego

Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod na poprawę wyglądu skóry twarzy są zabiegi medycyny estetycznej. Wśród najchętniej wymienianych zabiegów wymienia się przede wszystkim modelowanie ust, które pozwala na powiększenie czerwieni ust, jak również ich konturowanie. Po zabiegu usta są pełniejsze, a efekt utrzymuje się ok. 9 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy jest usuwany z organizmu, a zabieg można powtórzyć.

https://amata-us.org https://meblenaogrod.com.pl https://fine-scale.org