Novitus – popularne kasy fiskalne polskiego producenta

Szczególną popularnością na dzisiejszym rynku fiskalnym cieszą się urządzenia rejestrujące polskich producentów. Dotyczy to także kas tworzonych przez Novitus. A modele tej marki to zarówno najbardziej zaawansowane rozwiązania dla handlu oraz usług, jak i prostsze w obsłudze i kompaktowe technologie.

 

Małe i średnie urządzenia fiskalne

Praktyka pokazuje, że współcześnie małe i średnie kasy fiskalne to wyjątkowo uniwersalne urządzenia. Modele tego typu są wdrażane w różnych działalnościach gospodarczych – zarówno w firmach mobilnych i niewielkich placówkach handlowych czy usługowych, jak i nieco większych przedsiębiorstwach. Tę uniwersalność doskonale widać na przykładzie kas rejestrujących marki Novitus, np. Sento E. Nie jest to oczywiście najmniejsze urządzenie polskiego producenta. Jednakże, wymiary wspomnianego modelu można z pełną odpowiedzialnością uznać za kompaktowe. A Sento E to także wydajna kasa fiskalna. Świadczą o tym jej parametry, m.in. baza towarowa o pojemności 16 000 PLU, elektroniczna kopia paragonów, różnorodne porty komunikacyjne czy 28 skrótów klawiszowych. Ponadto, w urządzeniu Novitus zastosowano prosty w obsłudze mechanizm drukujący, który wykorzystuje długą, 60-metrową rolkę papieru termicznego.

 

Najwydajniejsze kasy rejestrujące

Wśród urządzeń produkowanych przez Novitus znajdziemy też takie, które można uznać za jedne z najwydajniejszych na krajowym rynku technologii sprzedaży. Dotyczy to w szczególności modelu Next. Często można nawet usłyszeć lub przeczytać, że to najbardziej nowatorska kasa fiskalna Novitus w historii tej marki. I nie są to przesadzone opinie. Model Next został bowiem wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań, m.in. 7-calowy panel dotykowy, opcję obsługi dowolnej liczby PLU czy system operacyjny Android (znany ze smartfonów). Dodatkowo, urządzenie zapewnia dostęp do praktycznej aplikacji chmurowej NoviCloud, przechowuje kopię paragonów fiskalnych w formie elektronicznej oraz pozwala na skonfigurowanie 97 skrótów klawiszowych. A przy tym wszystkim – Novitus Next to nadal nieduża kasa rejestrująca, która bez problemu zmieści się na zdecydowanej większości stanowisk sprzedażowych.

 

Modele gotowe na On-line od Novitus

Przy omawianiu kas rejestrujących tego producenta trudno nie wspomnieć o tym, że obecnie przedsiębiorcy mogą liczyć na gwarancję On-line od Novitus. Na czym w ogóle to polega? Od 2018 roku w Polsce rozpocznie się wprowadzanie nowego systemu fiskalizacji. Krajowi podatnicy zaczną wtedy stopniowo przechodzić na korzystanie z urządzeń rejestrujących obrót w trybie on-line. A w niektórych przypadkach będzie się to wiązało z koniecznością wcześniejszej wymiany dotychczasowej kasy fiskalnej. Chyba że przedsiębiorcy zdecydują się na wdrożenie urządzenia gotowego na pracę w systemie on-line, np. jednego z modeli marki Novitus. Taką kasę będzie można w przyszłości zmodyfikować i wyposażyć w rozwiązania technologiczne niezbędne do prowadzenia ewidencji na nowych zasadach. Unowocześnienie dotychczasowego urządzenia okaże się z pewnością tańsze, niż zakup kolejnego modelu. Co więcej, zmodyfikowana zostanie kasa rejestrująca, która będzie już doskonale znana przedsiębiorcy.

https://razemwiecej.pl https://imerp.pl https://artexint.com.pl