Pierwsze buty dla dziecka - o czym należy pamiętać?

Zakup pierwszych par butów dla dziecka jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem. Na naszym rynku jest wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują wysokiej jakości buty dziecięce, dlatego też wybranie tych najlepszych jest nie lada wyzwaniem. 

Kiedy pierwsze buty dla dziecka?

W dzisiejszych czasach wśród ortopedów i doświadczonych pediatrów ścierają się tak naprawdę dwie zupełnie odmienne teorie, dotyczące idealnego czasu na zakup pierwszych bucików dziecięcych. Jedna ze stron zaleca naukę chodzenia korzystając z tradycyjnych kapci z gumowymi podeszwami, z kolei druga ze stron zaleca nakładanie dziecku specjalnych skarpetek z antypoślizgową podeszwą.

Jak prawidłowo zmierzyć stopę, aby kupić idealne buty?

Jeszcze kilka lat temu rodzice mierzyli stópki swoim dzieciom za pomocą patyczka albo kawałeczka sznurka. W dzisiejszych czasach metoda ta odchodzi powoli do lamusa. Coraz więcej sklepów obuwniczych posiada nowoczesne skanery lub miarki wskazujące, dzięki którym można bardzo szybko ustalić wielkość stopy i idealny rozmiar obuwia.

Co powinny posiadać dobre buty dziecięce?

Pierwsze buty dla dziecka przede wszystkim muszą być bardzo stabilne i co najważniejsze - muszą idealne trzymać stópkę. Dobrze dopasowane obuwie nie powinno również ograniczać ruchów i nie może usztywniać pięty. Godne polecenia są buty, które mają bardzo elastyczny zapiętek. Pamiętać należy o tym, że zdecydowanie lepiej stabilizują stopę wiązane buty i właśnie takie modele są najlepszym rozwiązaniem dla małych dzieci. Popularne buty na rzepy są z kolei bardzo wygodne w zakładaniu i jest to doskonała propozycja dla nieco starszych dzieci, które samodzielnie się ubierają. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale zbyt sztywna cholewka bardzo utrudnia chodzenie, dlatego też jest to zły wybór dla dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki.

Idealne buty dziecięce

Dobre buty dziecięce powinny być także giętkie, czyli muszą mieć sprężystą podeszwę. Porządne obuwie powinno łamać się podczas wyginania w 1/3 długości od przodu, czyli w miejscu gdzie zginają się paluszki dziecka. Warto zadbać również i o to, aby w okolicy śródstopia podeszwa była stosunkowo twarda. Jeżeli chodzi o wielkość obuwia, to powinno być ono dłuższe o 1 cm od stópki dziecka. Warto wybierać modele z zaokrąglonym noskiem, w którym bardzo łatwo poruszać paluszkami.

Pierwsze buty dla dziecka powinny być również wyściełane w środku skórą albo innym oddychającym materiałem. Pamiętać należy o tym, że tylko naturalne materiały chronią stopę przed nadmiernym poceniem, czyli przed rozwijaniem się w obuwiu niebezpiecznych drobnoustrojów chorobotwórczych. Nie można zapominać również i o tym, że pierwsze buty dla dziecka powinny być lekkie, aby chodzenie w nich nie sprawiało nawet najmniejszej trudności. Ciężkie buty niestety szybko męczą dzieci i zniechęcają je do nauki chodzenia. W przypadku obuwia dziecięcego bardzo ważną kwestią jest także ich design. Warto rozglądać się za obuwiem, które ma elementy odblaskowe. Modele tego typu są niesłychanie przydatne zwłaszcza zimą.

Polecane przez fizjoterapeutów pierwsze buty dla dziecka do buciki walkkings

https://dlsgallery.com/wymiana-amortyzatorow-praktyczne-porady-dla-kierowcow/ https://sseinc.org https://ocwebmarketingsolutions.com