Spędź swój wymarzony urlop wybierając kwatery w Świnoujściu

Nadmorskie miejscowości kojarzą się głównie z wyjazdami letnimi, a tak naprawdę, można tam wspaniale spędzić czas również zimą. Do tego ceny poza sezonem są zdecydowanie mniejsze, a morze wita nas wysoką ilością jodu i zachwycającymi widokami. Coraz więcej osób decyduje się z tego skorzystać. Dlaczego warto przyjechać do Świnoujścia?

Morze to nie tylko opalanie i kąpiele wodne

Choć tak najczęściej się kojarzy. Coraz częściej jednak turyści decydują się na przyjazd również poza sezonem. To miejsce jest wtedy bardzo spokojne, a można je potraktować jako prawdziwe sanatorium. Wbrew pozorom bowiem, największe stężenie jodu w powietrzu znajduje się właśnie zimą i to wtedy przebywanie nad morzem jest najzdrowsze. Możemy dzięki temu, spacerując nad morskim brzegiem, naturalnie się inhalować.

Pamiętajmy również, że to czas, kiedy nie ma tak dużo turystów, miasteczka są dużo spokojniejsze i można poczuć ich urok, bez wszechobecny bud czy straganów z pamiątkami i mnóstwem sezonowych knajp. W zimie stołujemy się tam, gdzie reszta mieszkańców miasta, więc na pewno będzie to jedzenie najwyższej jakości. Oczywiście, nasza lokalizacja zależy od tego, jakie kwatery w Świnoujściu wybierzemy. Jednak poza sezonem nie musimy się martwić o brak miejsc, a pewne jest również to, że za nasz nocleg zapłacimy dużo mniej niż w szczycie.

Spokojna atmosfera i kontakt z przyrodą

Podczas letnich miesięcy o spokój w Świnoujściu jest bardzo ciężko. Wszędzie jest mnóstwo ludzi, krzyczące dzieci biegają wokoło, a sklepikarze zjeżdżają się z całej Polski, żeby sprzedawać różne rzeczy w nadmorskich miejscowościach. Ciężko jest wtedy poczuć prawdziwą atmosferę miejsca, w którym się znajdujemy. Wspaniałe rejony zachęcają do długich spacerów, a fauna i flora jest równie ciekawa, co latem. Kwatery w Świnoujście oprócz tego, że są łatwo dostępne i tańsze, to obsługa ma więcej czasu aby się nami zająć. Co więcej, mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni i nie traktują nas jak chodzących portfeli. Dla nich sezon kończy się na początku października, wtedy wracają do swoich codziennych obowiązków, a miasto przestaje być turystyczne. Choć wciąż atrakcyjne, aby do niego przyjechać.

Atrakcje i zabytki dostępne również zimą

Ciekawe miejsca możemy odwiedzać niezależnie od pory roku. Dlatego warto zobaczyć zespół fortów, znajdujących się nad rzeką Świną, które powstały w XIX wieku. Interesujący jest również, z tego samego okresu, Park Zdrojowy. Co ciekawe, architektonicznie wyróżniają się tu również kamienice, te ciekawsze spotkamy m.in. przy ulicach Armii Krajowej, Bolesława Chrobrego, Hołdu Pruskiego czy na Placu Słowiańskim.

Warto również wybrać się do kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, który wybudowany został w XV wieku, a przebudowano go w latach 20. XIX wieku. Znajduje się w nim ołtarz gotycki z XV wieku i ambona powstała dwa wieki później. Ciekawy jest również cmentarz ewangelicki oraz dom szachulcowy, czyli chata rybacka z początku XIX wieku. Oczywiście, nie możemy ominąć największej atrakcji w Świnoujściu, a mianowicie latarni morskiej, która ma 68 metrów wysokości i jest najwyższa na polskim wybrzeżu. Dla fanów historii znajdują się obiekty wojskowe, jak basen U-bootów czy brama zachodniego kompleksu fortecznego.

Tagsurlop
https://emtec-group.com.pl https://calganx.net https://venndo.pl