Wczasy z biurem podróży – co wybrać?

Wczasy z biurem podróży – co wybrać?

Wczasy z biurem podróży to niewątpliwie jeden z najczęściej w ostatnich latach wybieranych sposobów na udane wczasy. Polacy nie mają ochoty na samodzielne planowanie oraz rezerwowanie hoteli czy pensjonatów – wolą, aby zadanie to wykonało za nich biuro podróży, nawet kosztem większej ceny. Innym powodem, dla którego biura podróży są tak oblegane jest możliwość skorzystania z licznych rabatów. Jakie kierunki wybieramy najczęściej? Jak wygląda proces kupna wycieczki?

Najpopularniejsze kierunki

Do niedawna najczęściej wybieranymi kierunkami były Bułgaria, Grecja, Chorwacja, ale także Tunezja, Egipt. Niestety, ze względu na niedawne zamachy terrorystyczne w krajach arabskich liczba turystów wybierająca te destynacje znacząco spadła. Biura podróży zmuszone były do obniżenia cen innych wyjazdów, aby móc stale móc oferować swoje usługi i wywiązać się z wcześniejszych zobowiązań. Od niedawna zatem Polacy mogą wybierać pomiędzy wakacjami na Dominikanie, wakacjami na Seszelach, Kubie, Mauritiusie i wielu innych miejscach. Jak wygląda proces kupowania wycieczek?

Jak kupić wycieczkę w biurze podróży?

Z pewnością warto przed wizytą w biurze podróży zastanowić się, gdzie chcemy jechać i jakim budżetem dysponujemy. Podczas rozmowy z pracownikiem biura podróży musimy również określić ile osób z rodziny wyjeżdża, czy są wśród nich osoby niepełnoletnie i poniżej 3 roku życia. Dla dzieci biura podróży posiadają zazwyczaj zniżki.
W cenie wybranego przez nas wyjazdu znajdują się: przeloty i transfery na lotnisko, opieka rezydenta lub pilota wycieczki, zakwaterowanie w wybranym przez nas hotelu, ubezpieczenie turystyczne, wyżywienie i możliwość korzystania z hotelowych udogodnień. W przypadku chęci skorzystania z wycieczek fakultatywnych – są one dodatkowo płatne.

https://eltying.com.pl https://orally.info https://4sch.pl