Wypełnianie zmarszczek

Zabiegi odmładzania twarzy są coraz częściej wybierane przez Polki – wynika to z danych udostępnianych przez gabinety medycyny estetycznej. Polacy pragną w ten sposób nie tylko poprawić swój wygląd, ale i samopoczucie. Co warto wiedzieć o medycynie estetycznej? Kiedy okazuje się być ona najbardziej pomocna? 

Medycyna estetyczna to przede wszystkim zabiegi związane z odmładzaniem twarzy. Zazwyczaj dotyczą one wypełnianie bruzd, zmarszczek mimicznych, poprawę konturu twarzy, wypełnianie ust, policzków. Zabiegi przeprowadzane są w sterylnych i profesjonalnych gabinetach, dzięki czemu pacjenci czują się komfortowo.
Kiedy zalecane jest przeprowadzanie zabiegów? Kto może z nich korzystać?

Kiedy skóra się starzeje...

Nasza skóra codziennie narażona jest na działanie toksycznych związków, zanieczyszczeń. Dodatkowo pogarszamy jej stan stosując nieodpowiednie kosmetyki zawierające duże ilości chemicznych związków. Również nasza dieta ma negatywny wpływ na stan naszej skóry – przede wszystkim ze względu na brak odpowiedniego nawilżania. Po 20. roku życia nasza skóra zaczyna tracić elastyczność – wszystko przez zanik włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego. Oba te związki odpowiadają za łączenie i przechowywanie wody w głębszych warstwach skóry – dzięki nim skóra jest odpowiednio nawilżona, uelastyczniona. Wraz z zanikaniem tych składników skóra staje się mniej sprężysta, odwodniona, pojawiają się pierwsze zmarszczki, jej kolor staje się ziemisty.

Wypełnianie zmarszczek, ust, policzków, konturowanie twarzy

Medycyna estetyczna ma za zadanie odwrócenie lub  spowolnienie procesu starzenia się skóry. Wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który stosowany jest jako jeden z głównych wypełniaczy. Przy jego pomocy możliwe jest wypełnianie zmarszczek, ale również wypełnianie ust, policzków. Kwas hialuronowy doskonale nadaje się również do konturowania twarzy – ona również traci swój kontur w wyniku zaniku kwasu hialuronowego i działania siły grawitacji.

Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadzane są przy pomocy znieczulenia miejscowego. Dzięki temu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu.

Gdzie wykonywać takie zabiegi?Zapraszamy do gabinetu dr Karoliny Kuśnierz w Krakowie – wypełnianie zmarszczek Kraków

https://eidola.org https://vinnvinn.org https://godsplanet4haiti.org