Zadbaj o przydomową oczyszczalnię ścieków

Jeśli chcesz, żeby twoja przydomowa oczyszczalnia ścieków służyła ci długo i bezawaryjnie, musisz przestrzegać kilku prostych zasad. Dowiedz się jakich.

Po pierwsze, zrozum zasadę działania swojej oczyszczalni

Łatwiej o coś dbać, jeśli rozumie się, w jaki sposób to działa. Nie inaczej jest w przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków.

W swoim działaniu oczyszczalnie wykorzystują przede wszystkim naturalne procesy biologiczne i to właśnie dzięki nim nieczystości znajdujące się w ściekach rozkładane są na czynniki proste, które są nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Oczywiście oczyszczalnie nie wykorzystują tylko procesów biologicznych – część zanieczyszczeń bywa chociażby odcedzana, czyli usuwana mechanicznie.

Zazwyczaj podstawowy etap oczyszczania odbywa się w warunkach beztlenowych w osadniku. Następnie ścieki są doczyszczane w warunkach tlenowych z wykorzystaniem drenażu rozsączającego.

Po drugie, stosuj się do zaleceń

Firma, która zamontuje przy twoim domu oczyszczalnię ścieków, na pewno dostarczy ci wszystkich niezbędnych informacji oraz zostawi rozpiskę prac kontrolnych i terminów, w których trzeba je wykonywać. Musisz się do nich bezwzględnie stosować, jeśli chcesz, żeby oczyszczalnia działa, tak jak powinna. Co zazwyczaj znajduje się na tej liście zaleceń? Przede wszystkim ostrzeżenia dotyczące tego, czego nie powinniśmy odprowadzać do kanalizacji, czyli tłuszczów, farb i rozpuszczalników oraz środków piorących zawierających fosforany i chlor.

Czytaj więcej: Jak dbać o przydomową oczyszczalnię ścieków?

Komody do salonu https://e-oko.com/krzesla-skandynawskie-do-ogrodu-lekkie-i-nowoczesne/ Nowoczesna kuchnia czarna z drewnem