Jak często serwisować rower?

Do jazdy na dwóch kółkach przekonuje się coraz więcej osób i to w każdym wieku. Na terenie kraju w ostatnich latach rozwinęła się infrastruktura rowerowa. Jednak wciąż sporo kolarzy zapomina o tym, jak ważny jest regularny serwis roweru. To właśnie dzięki niemu maszyna ma szansę jeździć przez długie lata bez żadnej awarii.

Czy warto serwisować rower na własną rękę?

Jeżeli ktoś ma czas, umiejętności i wszelkie potrzebne narzędzia, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rower serwisować samodzielnie. Należy jednak przy tym być bardzo dokładnym, aby niczego nie przeoczyć. Czy istnieje jakaś alternatywa?

Oczywiście, że tak. Przykładem w tym względzie niech będzie choćby serwis rowerowy kraków, który zaopiekuje się rowerem niezależnie od tego czy jest to kolarzówka, mtb czy holenderka. Każdy typ roweru wymaga nieco innego podejścia - między innymi ze względu na rodzaj powierzchni, po jakiej najczęściej się porusza.

Jak często serwisować rower?

Profesjonalny, całościowy przegląd stanu w jakim znajduje się rower warto dokonywać dwa razy do roku, na początek oraz na zakończenie sezonu. Zazwyczaj okres ten przypada na wczesną wiosnę oraz późną jesień.

Nie oznacza to jednak, że przez resztę czasu nie należy się martwić stanem dwóch kółek. Wręcz przeciwnie, podobnie jak przed każdą dłuższą podróżą samochodem należy sprawdzić stan płynów, tak i w rowerze trzeba wykonać szybki przegląd sprawdzając, czy dętki są napompowane, a linki hamulcowe odpowiednio naciągnięte.

Jakie awarie zdarzają się w rowerze najczęściej?

Serwis rowerowy kraków, to miejsce które kompleksowo zadba o rower. Można liczyć na wymianę łańcucha, regulację przerzutek czy staranne czyszczenie korby. Jednak nawet najdokładniejszy serwis nie jest w stanie w stu procentach wyeliminować możliwych usterek, co najwyżej może je znacznie ograniczyć.

Rowerzystom wyjeżdżającym w trasę najczęściej zdarza się złapać gumę, czyli uszkodzić dętkę. Warto mieć ze sobą zapasową dętkę lub chociaż specjalne łatki. Równie często zdarzają się problemy z łańcuchem. Albo się zerwie pod wpływem zbyt dużego napięcia, albo będzie spadał, gdy nazbyt się naciągnie. Warto umieć sobie poradzić w takiej sytuacji, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zawsze można odwiedzić serwis rowerowy kraków i poprosić jego pracowników o fachową pomoc w naprawieniu usterki. Jeżeli rower używany jest na co dzień, to trzeba pamiętać o jego regularnym czyszczeniu, należy szczególnie zadbać zwłaszcza o korbę oraz smarowanie łańcucha, dzięki temu będzie się jeździło o wiele lepiej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/cms/serwis - serwis rowerowy Kraków

Industrialny hoker z oparciem do wyspy zobacz zobacz wiecje