Nowoczesne zadaszenie tarasu – wybierz tarasolę!

Posiadacze tarasów to prawdziwi szczęściarze – taras pozwala na zaaranżowanie przydomowej przestrzeni wypoczynkowej zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Nie musimy jeździć na dalekie i kosztowne wczasy, aby odpoczywać w promieniach słońca. Odpowiednie meble i dodatki sprawią, że najbardziej relaksować będziemy się we własnym domu. Jak to możliwe?

 

Zaaranżuj taras zgodnie z potrzebami

Możliwości na aranżowanie tarasu jest wiele – producenci mebli co chwilę proponują nam interesujące zestawy i komplety mebli ogrodowych, wykonanych z tworzyw takich jak aluminium, technorattan, rattan, tworzywa hydrofobowe, siatki. Szukając idealnego kompletu na nasz taras weźmy pod uwagę przede wszystkim własne potrzeby, ale i wielkość tarasu. Nie mniej ważne będą parametry mebli – tworzywa muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

 

Zadaszenie tarasu – co wybrać?

Wśród licznych możliwości zadaszenia tarasu od wielu lat w polskich ogrodach i na tarasach królują tarasole. Te nowoczesne konstrukcje nie tylko skutecznie chronią nas przed działaniem promieni UV, ale również wzbogacają przestrzeń wypoczynkową, nadając jej wyjątkowego charakteru. Tarasole oferowane przez firmy takie jak tarasola.pl zachwycą nas swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. Co warto o nich wiedzieć?

 

Konstrukcja i dach tarasoli

Konstrukcje tarasoli tworzone są z aluminiowych profili, zabezpieczonych przed działaniem wody i pojawianiem się ognisk rdzy. Ich kolor może być wybrany przez klienta z palety ponad 200 barw. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzania wody. Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów – jednym z chętniej wybieranych są dachy lamelowe, tworzone z elementów aluminiowych. Lamele mogą obracać się o 135 stopni, użytkownik sam decyduje o tym, ile światła ma wpaść pod tarasolę. Lamele nie nagrzewają się, przez co w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód.