Nowatorskie rozwiązania na Twoim tarasie

Zaaranżowanie funkcjonalnego i wygodnego tarasu to dzisiaj nie problem – topowi producenci mebli ogrodowych i dodatków outdoorowych proponują nam wiele interesujących rozwiązań, idealnych do naszych przestrzeni wypoczynkowych. Jakie produkty wybrać, aby faktycznie móc cieszyć się pełnią lata? Podpowiadamy i sprawdzamy najpiękniejsze inspiracje!

Nowoczesne wzornictwo i trwałe materiały

Szukając idealnego wypełnienia taras czy ogrodu przede wszystkim myślimy o meblach. Zazwyczaj pragniemy, aby były one piękne, wygodne, znacznie rzadziej zastanawiamy się nad trwałością wykorzystywanych materiałów. Te ostatnie są bardzo istotne: stała ekspozycja na słońce, ale również deszcz czy kurz sprawiają, że meble niskiej jakości szybko niszczeją, koślawią się, brudzą. Szukając pięknych mebli wybierajmy te tworzone z materiałów takich jak rattan, technorattan, aluminium.

Skuteczna ochrona przed słońcem

Coraz częściej na naszych tarasach czy w ogrodach umieszczamy parasole słoneczne. Ten funkcjonalny dodatek jest w stanie odmienić wygląd przestrzeni wypoczynkowej i nadać mu zupełnie nowego charakteru. Duży parasol na taras to jednak nie tylko design – jego zadaniem jest przede wszystkim chronienie nas przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne.

Nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są z wysokiej jakości materiałów. Antykorozyjne, aluminiowe stelaże stanowią idealną podporę dla rozłożystych czasz i są umieszczone na ruchomej stopie, dzięki której możliwe jest rotowanie parasola bez konieczności podnoszenia podstawy. Obszerne czasze tworzone są z tkanin poliestrowych o właściwościach wodoodpornych, zabezpieczono jest także przed silnym promieniowaniem UV oraz wnikaniem kurzu. W zależności od modelu czasza może być płynnie odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach – pozwala to na lepsze dopasowanie kąta padania cienia.


 

https://beesafe.pl/porady/wyciecie-filtra-dpf/ Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki https://beesafe.pl/porady/gdzie-potrzebny-jest-paszport/