Zadaszenie do ogrodu – jaki model wybrać?

Nowoczesny ogród to miejsce, które może służyć nam na wiele sposobów – nie inaczej jest z tarasami. Wystarczy odrobina czasu i cierpliwości, aby zwykły taras zmienić w miejsce wyjątkowe, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Poprzez wybór odpowiednich mebli i dodatków my sami nadajemy charakteru temu miejsce, dopasowując do go naszych potrzeb.

Meble jak z obrazka!

Pierwszym krokiem podczas aranżowania tarasu jest bez wątpienia wybór mebli ogrodowych. Tych na polskim rynku nie brakuje. Rekomendowane jest wybieranie z kolekcji topowych producentów: zaproponują nam oni nie tylko ciekawy design, ale przede wszystkim: wysoką jakość i trwałość mebli. Nowoczesne meble ogrodowe to przede wszystkim kolekcje technorattanowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce od lat. Dzisiaj producenci przedstawiają je w nowej, odświeżonej wersji.

Nowoczesne zadaszenie tarasu

Jak skutecznie ochronić się przed słońcem w ciągu upalnego dnia? Długie przesiadywanie na tarasie wiąże się z dużą ekspozycją na słońce. Jak temu zaradzić? Zadaszenie do ogrodu i na tarasy w formie pergoli to dzisiaj jedna z najchętniej wybieranych opcji. Nowoczesne pergole ogrodowe odznaczają się piękna linią, doskonałymi parametrami technicznymi oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań.

Pergole ogrodowe wznoszone są na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach, a sama budowa jest modułowa. Oznacza to, że pergola może zadaszyć dowolną przestrzeń. Zastosowanie antykorozyjnych elementów pozwala na zabezpieczenie konstrukcji przed rdzą. Na szczycie pergoli umieszczony jest dach – poprzez jego otwieranie czy zamykanie regulujemy ilość światła wpadającego na taras. Nowoczesne pergole posiadają dachy tworzone z materiałów odpornych na wodę – rozłożone dachy są całkowicie wodoodporne.

zobacz Industrialny hoker z oparciem do wyspy Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki