Ubezpieczenia komunikacyjne – kompleksowa ochrona

 

Na barkach każdego kierowcy spoczywa obowiązek ubezpieczenia samochodu. Jakie polisy dla kierowców proponują towarzystwa ubezpieczeniowe? Sprawdź!

Podstawowe zabezpieczenie, czyli OC

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest podstawowym i obowiązkowym ubezpieczeniem. Do jego zakupu prawnie zobowiązany jest każdy właściciel zarejestrowanego (nawet nieużywanego) pojazdu mechanicznego. Polisa chroni przede wszystkim osoby, które mogą zostać poszkodowane przez Ciebie w kolizji. W takim wypadku szkoda pokrywana jest nie z Twojej kieszeni, tylko ze środków ubezpieczyciela. Umowa z towarzystwem zawierana jest na rok. Jej zakres reguluje ustawa.

AC – przezorny zawsze ubezpieczony

Ubezpieczenie AC (autocasco) jest nieobowiązkowe. Chroni mienie przed kradzieżą, uszkodzeniem i całkowitym zniszczeniem na skutek działania osób trzecich i sił natury. Zakres działania polisy uzależniony jest od konkretnej oferty danego towarzystwa i preferencji kierowcy.

Dodatkowe polisy

Znaczna część kierowców decyduje się na rozszerzenie pakietu OC i AC o dodatkowe polisy zwiększające poczucie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Assisatnce jest usługą zapewniającą szybką pomoc, głównie techniczną, w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Awaria silnika czy pęknięta opona nie będą już problemem – aby uporać się z usterką, wystarczy zadzwonić na obsługiwany całodobowo numer telefonu ubezpieczyciela. Z kolei NNW jest ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa uprawnia kierowcę i pasażerów poszkodowanych w wypadku do pobrania świadczenia przeznaczonego przede wszystkim na leczenie. Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych.

 

 

 

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju https://beesafe.pl/